MNG Kargo'nun Satın Alım İşleminin Finansmanı Akbank

MNG Kargo’nun satın alım işleminin finansmanı Akbank tarafından sağlandı.

MNG Kargo'nun Satın Alım İşleminin Finansmanı Akbank
Yayın Tarihi: 29.08.2017 14:38:00

MNG Kargo'nun tamamının, Turkven'in danışmanlığını yaptığı kurumsal yatırımcılar ve ortakları tarafından satın alınması işlemi sonuçlandı. İşlemin finansmanı Akbank tarafından sağlandı.

Akbank, Haziran ayında yılın en büyük satın alım finansmanı işlemi olan Petrol Ofisi'nin Vitol tarafından satın alım finansmanı işlemini de tamamlamıştı.Akbank Kurumsal-Yatırım ve Özel Bankacılık'tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu, finansman ile ilgili açıklamasında, “MNG Kargo'nun satışında, finansman işlemini Akbank olarak üstlenip, yürütmüş olmaktan gurur duyuyoruz. Türkiye'nin tekrar hızlı bir büyüme sürecine girdiği dönemde,  yalnızca son üç ayda iki başarılı satın alım finansmanı işlemini tamamlamış olmaktan mutluyuz” dedi.

Turkven Ortağı ve MNG Kargo Yönetim Kurulu Üyesi Hale Özsoy Bıyıklı ise “Sektörün otomasyon ve teknolojiye en yoğun yatırım yapmış firması olan MNG Kargo'nun, artan talebe en hızlı ve kaliteli servisi verebilecek şirket olduğuna inanıyoruz. Tüm ülke sathına yayılmış şube ağlarına sahip Akbank ile MNG Kargo arasında oluşacak sinerjileri ortaya çıkaracak projeler üreteceğiz.” diye konuştu.

 HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR