Muazzez Ersoy kimdir? Nereli? Muazzez Ersoy kaç yaşında

Nostaljinin Kraliçesi olarak anılan ve yılların eskitemediği güçlü seslerden biri olan Muazzez Ersoy çok uzun zamandır ekranlarda görünmüyordu. Bugün Kanal D'nin 2. Sayfa programına konuk olan ünlü sanatçı merakla beklenirken izleyiciler Muazzez Ersoy kimdir? Nereli? Muazzez Ersoy kaç yaşında arıyor

Muazzez Ersoy kimdir? Nereli? Muazzez Ersoy kaç yaşında
Yayın Tarihi: 11.10.2019 10:53:00

Muazzez Ersoy kimdir? Nereli? Muazzez Ersoy kaç yaşında arama moturunda hemen aranmaya başladı. Bugün Kanal D'nin 2. Sayfa programına konuk olan sesi ve zarafetiyle her daim çok konuşulan Muazzez Ersoy yıllar sonra bir canlı yayına çıktı. İşte Muazzez Ersoy'un hayatı...

Uzun zamandır ekranlarda olmayan ve hala güzelliğini koruyan Muazzez Ersoy, 7'den 70'e herkesin tanıdığı bir sanatçı...MUAZZEZ ERSOY KİMDİR?

 9 Ağustos 1958 Edirne doğumlu olan Muazzez Ersoy'un gerçek adı Hatice Yıldız Levent'tir. Kasımpaşalı olan Ersoy'un müziğe olan ilgisi annesi sayesinde ortaya çıkmıştır. Ortaokulu bitirdikten sonra müzik dersleri alarak eğitimine devam eden ünlü sanatçı, İrfan Özbakır ve Baki Duyarlar gibi değerli hocalardan musiki dersleri aldı.


1974 yılında evlenen ve iki yıl evli kalan Ersoy, bu evliliğinden Ender adında bir evlat sahibi oldu. Eşinden ayrıldıktan sonra müzik dersleri alan usta sanatçı  2001 yılında İsmet Özhan'la kısa bir süre evlilik yaşadı.İlk olarak 1982 yılında İstanbul Pembe Köşk Gazinosu’nda assolist olarak sahneye çıktı. Ardından TRT sanatçısı olmak için sınavlara giren Ersoy, sınavı kazanamadı. 1989 yılında TRT Ankara Radyosu Şeflerinden Cahit Ünyaylar ile çalışmaya başladı. T.C. Kültür Bakanlığı Devlet Korosu Solisti olarak üç yıl görev yaptı. 1991 yılında “Seven Olmaz ki” adındaki ilk albümünü piyasaya sürdü.1995 yılında çıkarttığı Nostalji albümüyle çok beğenilen Muazzez Ersoy, bu serilerde söylediği şarkılarla hafızalarda yer edinmiştir. Klasik Türk müziği sanatçısı Muazzez Abacı ve Bülent Ersoy'a olan sevgisinden dolayı, sahne ve sanat hayatındaki adı olarak "Muazzez Ersoy" ismini kullanmıştır.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR