Mülakatsız 12 Bin Kamu Personeli Alınacak! Tercih Tarihleri Belli Oldu! Başvuru Süresini Kaçırmayın!

Sağlık Bakanlığınca yapılacak olan 12 bin sözleşmeli personel alımı için tercihlerin ne zaman alınacağı ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından açıklandı.

Mülakatsız 12 Bin Kamu Personeli Alınacak! Tercih Tarihleri Belli Oldu! Başvuru Süresini Kaçırmayın!
Yayın Tarihi: 28.11.2020 16:00:00

Sağlık Bakanlığınca yapılacak olan 12 bin sözleşmeli personel alımı için tercihlerin ne zaman alınacağı ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günler Bakanlıklarına 12 bin sağlık personeli alınacağını müjdelemişti. Sağlık alanında eğitim gören yüzbinlerce kişinin merakla beklediği atamalar için tercih tarihleri belli oldu.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Sağlık Bakanlığının 12 bin sözleşmeli pozisyonuna tercihlerinin 1-7 Aralık tarihlerinde gerçekleştirileceğini söyledi.

Halis Aygün'ün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “2020-KPSS Ön Lisans branş bazında sıralamaları 30 Kasım Pazartesi günü açıklayacağız.
Sağlık Bakanlığının 12 bin sözleşmeli pozisyonuna tercihleri ise 1-7 Aralık tarihleri arasında alacağız.
Yapacağınız tercihlerin şimdiden hayırlı olmasını dilerim” dedi.


MÜLAKAT YOK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, 12 bin sağlık personeli alımı ile ilgili şu açıklamayı yapmıştı: “Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli personeli alıyoruz.
7.000’İ Hemşire, 1.700’ü Ebe ve 2.864’ü Sağlık Teknikeri/Teknisyeni olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında alım yapılacak.

12.000 pozisyonun il ve sağlık tesisi dağılımının da yer aldığı listeler, ÖSYM Başkanlığına teslim edildi.

Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak ve adaylar tercihlerini bu Kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecek. ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak olan atamalarda mülakat olmayacak.
Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetler Genel Müdürlüğü ve ÖSYM’nin internet adresinden takip edilebilir.

Covid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bu zor dönemde, bu atamaların bize güç katacağına ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.”
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR