N11 ürünleri indirimli mi? Sosyal medya ikiye bölündü ancak gerçek ortaya çıktı

N11 ürünleri indirimli mi? Sosyal medyada n11.com indirim çığlıkları yükselirken n11 indirimleri vatandaşı ikiye böldü. İşte N11 hakkında tüm gerçekler. N11 ürünleri indirimli satıyor ancak gerçek sır gibi saklanıyor.

N11 ürünleri indirimli mi? Sosyal medya ikiye bölündü ancak gerçek ortaya çıktı
Yayın Tarihi: 11.11.2019 13:17:00

N11 ürünleri indirimli mi? Sosyal medyada n11.com indirim çığlıkları yükselirken n11 indirimleri vatandaşı ikiye böldü. İşte N11 hakkında tüm gerçekler. N11 ürünleri indirimli satıyor ancak gerçek sır gibi saklanıyor.

N11 indirimleri neler? N11 11.11 nedir?

N11, kendi ismiyle de yola çıkarak her 11.11 tarihinde erkekler günü adını verdiği gün indirim ve kampanyalar yapar. Ancak n11 her yıl olduğu gibi bu yılda gerek N11 çöktü mü? N11 erişim yok ve n11 ucuz mu indirimli tartışmaları sürüyor. N11 ürünleri aslında indirimli ancak web siteleri n11'e ufak bir tuzak kurdu. Kendi resmi sitelerinde 9000 TL olan ürünü N11 6700 TL indirince resmi sitelerinden de indirim yaptılar. Hal böyle olunca N11 indirim yapmıyor, n11 ucuz değil haberleri beraberinde geldi.

N11 ucuza satmıyor mu?

N11 ürünleri aslında ucuza satıyor. N11 indirimleri daha önce de söylediğimiz gibi ürünler ucuz ancak bir laptop bir mikser en pahalısından en ucuzuna kadar tüm detaylar araştırılarak incelendiğinde n11 indirim yaptığı an resmi sitelerinde indirime girip gerek komisyon vermemek gerekse kendi ürününü satmak için bu sene böyle bir yola girildi.

N11 kuponları isyan ettirdi!

N11 kuponlarında her yıl 1 hafta boyunca toplatıp ondan sonra sadece 11.11 yazan ürünlerde geçerli olması bu sene de büyük isyanı beraberinde getirdi. Kuponların tüm ürünlerde geçmesi isteniyor. Ancak daha büyük sorunu uzmanlar açıklıyor.

Dolandırıcılara dikkat edin!

Black FridayCyber Monday ve yılbaşı fırsatları başta olmak üzere birçok e-ticaret sitesinin indirim günleri ile kampanyalı satışlar planladığı ve tüketicilerin büyük bir sabırsızlıkla beklediği indirim çılgınlığı dönemine girdik. İndirimli alışveriş döneminin, tüketicilerin kişisel bilgilerini ele geçirmeyi amaçlayan siber dolandırıcılar için de büyük bir fırsat olduğunu ve onlarında sabırsızlıkla beklediğini belirten Bitdefender Türkiye Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, online alışveriş sitelerinin her zamankinden daha çok ziyaret edildiği indirim dönemlerinde tüketicilerin zaman zaman güvensiz siteleri ziyaret ederek kredi kartı ve kimlik bilgilerini siber korsanlara kaptırabileceğine dikkat çekiyor.

Kendinizi siber dolandırıcılardan korumak ve indirim günlerinde yapacağınız alışverişlerin kabusa dönüşmesini engellemek için birkaç basit yol var. Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs’ün Türkiye Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, kredi kartı ve kimlik bilgilerini ele geçirmek için özel günleri fırsat bilen siber dolandırıcılara karşı tüketicileri uyararak bilgisayar ve akıllı telefonlar ile indirim günlerinde güvenli online alışveriş için 10 önemli ipucu paylaşıyor.

İndirim gününe özel içeriklere hemen kanmayın, gelen maillerin adresini ve doğruluğunu kontrol edin


Kötü niyetli kişilerin göndereceği linklere tıkladığınız anda tüm kişisel bilgileriniz dolandırıcıların eline kolayca geçebilir. İyi niyetli gibi gözüken tebrik kartlarının arkasında da kötü planların olabileceğinden şüphe edin. Düşünmeden gireceğiniz linkler sizi virüs bulaştıran sitelerin avı haline getirebilir. Bir tanıdığınızdan gelse dahi kendisi ile iletişime geçip teyit edin.

Abartılı kampanya, indirim ve hediye tekliflere itibar etmeyin, güvensiz ağlar üzerinden sahte satın almalara yönlendirebilecek linklerden uzak durun
Eğer gördüğünüz bir kampanya gerçek olamayacak kadar cazipse, büyük bir olasılıkla gerçek değildir. Kampanyanın gerçek olduğunu düşünüyorsanız yeni bir tarayıcı açarak web sitesinin adresini doğrudan bu adres çubuğuna yazın. Her ne olursa olsun online alışverişiniz için mutlaka düşük bakiyeli bir sanal kart kullanın.

Banka kartı ve kredi kartı yerine sanal kart tercih edin
Kredi kartları, banka kartlarına göre daha fazla koruma sağlıyor ama güvenlikte ikisinin de üstüne çıkan sanal kartları kullanarak ek koruma katmanı yaratabilirsiniz. Kredi kartı yerine geçen sanal kartlar, siber dolandırıcılığa karşı güvende olunmasına yardımcı oluyor.

Verdiğiniz bilgilere dikkat edin

Alışveriş yaptığınız site siparişiniz için gerekli bilgiler dışında çok daha fazla soru soruyorsa, bu özel soruları cevaplamayın ve alışverişinizi sonlandırın. Bazı kötü amaçlı yazılımlar, çevrimiçi formlara satır ekleyerek siber suçluların özel bilgilerinizi çalmasına neden olabilir.

Ücretsiz ve halka açık Wi-Fi erişim noktalarından uzak durun

Siber dolandırıcılar tarafından kontrol edilen ücretsiz bir Wi-Fi ağına bağlandığınızda cihazınızdaki kritik bilgileri farkında olmadan dolandırıcılara kaptırabilirsiniz. Eğer evinizin internetine bağlı değilseniz ve online bir işlem yapmanız gerekiyorsa, mobil veri ağınızı kullanın. Eğer bir Wi-Fi ağına bağlanmak zorundaysanız, mobil güvenlik çözümü içeren bir VPN ile bağlantı kurduğuna emin olun.

Verilerinizi yedekleyin

Bilgisayarınızın virüs saldırısı sonucunda çökmesi gibi tehlike durumlarında veri kaybını önlemek için, bilgilerinizi düzenli bir şekilde yedeklemeyi unutmayın.


HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR