Netflix İspanya yapımı dizilere doymuyor! Beş yeni İspanyol dizisi yolda

Dünyanın en çok izlenen online platformu Netflix, İspanya yapımı orijinal dizisi Elite ile büyük başarı elde etmişti. Hal böyle olunca Netflix, İspanya yapımı beş yeni dizinin 2020 yılında yayınlanacağını duyurdu. İşte Netflix'in beş yeni İspanyol dizisi...

Netflix İspanya yapımı dizilere doymuyor! Beş yeni İspanyol dizisi yolda
Yayın Tarihi: 7.02.2019 15:25:00

Farklı ülkelerdeki yapımlarının sayısını hızla arttırmaya devam eden Netflix, özellikle Avrupa'da oldukça başarılı işlere imza atıyor.

Son dönemde yayınladığı Dark, Elite ve Baby gibi Avrupa yapımı orijinal dizileriyle çok konuşulan online içerik devi Netflix, İspanya yapımı dizilerinin sayısını arttırıyor.Netflix'ten beş yeni İspanyol yapmı dizi daha geliyor. 2020 yılında Netflix'te yayınlanacak bu yeni diziler arasında; Elite dizisinin yaratıcısından yeni bir gençlik dizisi, bir süper kahraman komedisi ve kadın karakterleri merkezine alan bir mini dizi yer alıyor.

Konu hakkında konuşan Netflix İspanya yöneticisi Francisco Ramos; yerel hikâyeler anlatarak uluslararası izleyici kitlesinin ilgisine çekmeyi başaran içerikler hazırlamak istediklerini, son dönemde İspanya’dan bu alanda kayda değer işlerin çıktığını dile getirdi.

İşte Netflix'in İspanya Yapımı beş yeni dizisi:- Dias de Navidad

Üç bölümlük bir mini dizi olan Dias de Navidad, İspanya’nın usta aktrisleri ile çıkış yapan kadın oyuncuları bir araya getirecek. Dört kız kardeşin uzun yıllara yayılan hikâyesini anlatacak Dias de Navidad dizisinin oyuncu kadrosunda; Victoria Abril, Veronica Forque, Charo Lopez, Angela Molina, Elena Anaya, Veronica Echegui, Anna Moliner ve Nerea Barros gibi isimler yer alacak.

- Memorias de Idhun

Endemol Shine bünyesinde yer alan Zeppelin stüdyosu tarafından hazırlanacak animasyon dizi Memorias de Idhun, kaderlerinin sonsuza dek birbirlerine bağlı olacağını söyleyen kehanete rağmen birbirlerini alt etmek için savaşan beş krallığın hikâyesini anlatacak. Memorias de Idhun dizisinin beş bölümden oluşacak ilk sezonundaki tüm bölümleri Maite Ruiz de Austri yönetecek.

- El Desorden que Dejas

Elite dizisinin yaratıcılarından Carlos Montero’nun aynı adlı romanından uyarlanan El Desorden que Dejas dizisinin ilk sezonu 8 bölümden oluşacak.

Senaryosunu Montero’nun kaleme alacağı psikolojik gerilim türündeki El Desorden que Dejas dizisinde; öğrencilerinin zorbalıklarına dayanamayıp intihar eden bir edebiyat öğretmeninin yerini alan genç bir kadının, bir yandan evliliğini kurtarmaya çalışırken bir yandan da göreve başladığı okulda kendisini esrarengiz olayların içinde bulmasını anlatıyor.

- El Vecino

Bir süper kahraman komedisi olan El Vecino dizisini, Nacho Vigalondo yönetecek. Santiago Garcia ve Pepo Perez’in aynı adlı çizgi roman serisinden televizyona uyarlanan El Vecino dizisi, bir uzaylı tarafından kendisine verilen süper güçlere rağmen ne aşk hayatında ne de iş hayatında bir gelişme olmayan tuhaf bir kahramanın hikâyesini anlatacak.  Quim Gutierrez, Clara Lago, Catalina Sopelana ve Adrian Pino’nun başrollerini üstlendiği El Vecino dizisinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak.

- Valeria

İspanyol yazar ve blogger Elisabet Benavent’in romanlarından uyarlanan Valeria dizisinin ilk sezonu sekiz bölümden oluşacak. Valeria dizisi, kadın karakterleri merkezine alan hem iş hayatında hem de evliliğinde sorunlarla boğuşan bir yazarın sorunlarıyla baş edebilmek için üç arkadaşından destek almasını konu alıyor.

Netflix İspanya yapımı beş yeni dizisini 2020 yılında üyelerinin beğenisine sunacak...

;HABERİ PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİDEFİLELER
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X