O kişilere 900 TL zam yapıldı! Sadece formu gönderenler alabilecek

Genel olarak birçok emekli yıl içerisindeki emekli maaş zamlarının oldukça düşük olduğu konusunda şikâyet ediyor. Bunun nedeni ise her yıl daha da sıkıntıya giren alım gücünün enflasyonla birlikte çok daha ekonomik bunalıma sürüklemesidir. Emekliler de bu nedenle yıl içerisindeki zamların alım

O kişilere 900 TL zam yapıldı! Sadece formu gönderenler alabilecek
Yayın Tarihi: 8.09.2020 11:22:00

Genel olarak birçok emekli yıl içerisindeki emekli maaş zamlarının oldukça düşük olduğu konusunda şikâyet ediyor. Bunun nedeni ise her yıl daha da sıkıntıya giren alım gücünün enflasyonla birlikte çok daha ekonomik bunalıma sürüklemesidir. Emekliler de bu nedenle yıl içerisindeki zamların alım gücünü etkileyebilecek düzeyde olmasını talep ediyor.
Korona virüs salgını sonrasında daha da artan bu talepler doğrultusunda artık emekli maaşlarındaki farklılıklar ortadan kalkacak. Dolayısıyla işçi ve memur emeklilerinin aynı maaş tutarından faydalanması söz konusu olacak. Emeklilerin yıl içerisinde aldığı zamlarla birlikte ikramiye ve promosyon tutarlarının da artması istenecek. Bütün zamlardan sonra ise emekli maaşlarındaki fark oranları ortadan kalkacak.

EMEKLİ MAAŞLARINA EŞİT ZAM ORANI GELECEK!

2020 yılı başından beri sürekli olarak talep edilen eşit maaş zamları sonunda Meclis tarafından onaylandığı belirtildi. Bu noktada ise işçi ve memur emeklilerinin hepsi aynı zam oranına sahip olarak maaş artışı yaşayacak. Emekliler arasında da böylelikle farklı zam oranları söz konusu olmayacak. Korona virüs salgını sonrasında da sürekli olarak artan talepler doğrultusunda gerçekleşen bu süreç emeklilerin daha iyi bir yaşam koşuluna sahip olmasını sağlayacak. Bu zamlarla birlikte maaş tutarları arasındaki farklar da kapatılacak. Her emekli aynı düzeyde maaş ve zam tutarına uğrayacak.

EŞİT ZAM FORMÜLÜ ARTIK GEÇERLİ OLUYOR!


SSK ve Bağkurlu emeklilerin sıklıkla talep ettiği eşit zam formülü için çalışmalar artık başladı. Hükümet tarafından düzenlenmesi istenen emekli maaşlarının yıllık zam oranları önümüzdeki dönemde geçerli olacak şekilde ayarlanacak. Yılbaşından itibaren de yürürlüğe girmesi tahmin edilen eşit zam ve maaş tutarlarının emekliler için çok daha faydalı olacağı düşünülüyor. Böylelikle de alım gücünün biraz daha arttırılması ve ekonominin daha dinamik tutulması mümkün olacak. Emekliler için gerekli olan yıllık zamlar ise enflasyondan etkilenerek daha düşük tutarlardan yatırılmayacak. Tamamen enflasyondan bağımsız şekilde eşit zam oranları bütün emekli vatandaşlara yılbaşında sağlanacak.

EMEKLİLERE İYİLEŞTİRME İKRAMİYESİ GELECEK!

Emekliler için maaş farklarını tamamen ortadan kaldırmak üzere iyileştirme ikramı gelecek. Şu an için halen üzerinde çalışılan sistem ise kısa sürede hayata geçecek gibi duruyor. Özellikle salgının iyice artışa geçtiği bu dönemlerde pek çok ürün ve hizmete zam getirilmesi ve fiyatların bir anda yükselmesi öncelikle emekli vatandaşların cebini bir hayli yakıyor diyebiliriz. Hal böyle olunca da emeklilerin maaş zammı istemesi ve daha uygun tutarlarda maaş istemesi mümkün oluyor. Devlet ise bu talepleri göz önüne alarak daha uygulanabilir olan ve emekliler için faydalı olan eşit zam formülünü devreye sokmak için hazırlanıyor. Çok kısa bir süre sonra bu eşit zam formülünün nasıl yapılacağı açıklanacak gibi duruyor.

İKRAMİYE VE PROMOSYONLAR DA ARTACAK!

Emekli vatandaşlar için oldukça önemli olan ve iyi bir gelir kaynağı olan bayram ikramiyeleri ve promosyonlar da artışa geçecek. Genel olarak emekli maaşına göre belirlenen ve banka tarafından ilgili emekliye ulaştırılan promosyon tutarları da 2021 yılı için özel bir düzenlemeye girecek. Böylelikle de emeklilerin adil bir şekilde aynı promosyonlardan faydalanması sağlanacak. Henüz üzerinde çalışılan bu sistemin ise aynı şekilde duyurulması bekleniyor. Devletin de verdiği bayram ikramiyelerinin biraz daha zam oranına uğrayarak arttırılması isteniyor. Bütün bu zam tutarlarının ise şu an için belli olmadığı ve yakın bir zamanda açıklanacağı düşünülüyor
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR