Recep İvedik Soruşturması Tamamlandı

Recep İvedik 5 filminde Türk milletini aşağıladığı gerekçesiyle Şahan Gökbakar hakkında başlatılan soruşturma sonuçlandı.

Recep İvedik Soruşturması Tamamlandı
Yayın Tarihi: 3.10.2017 17:33:00

Şubat ayında vizyona giren ve Türkiye'de en çok izlenme rekorunu kıran Recep İvedik 5 filminde, Türk milletine hakaret edildiğini ileri süren Yusuf E., Şahan Gökbakar'ı ve film şirketi Çamaşırhane Film Yapım'ı savcılığa şikayet etmiş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma kapsamında Şahan Gökbakar'ın ifadesi alındı. Gökbakar verdiği ifadesinde; Recep İvedik 5'in hem yapımcısı, hem oyuncusu olduğunu belirterek filminin Kültür Bakanlığı'nın onayıyla vizyona girdiğini, aksi taktirde bakanlıktan bandrol alamayacağını söyledi. Komedyen filmde, Türk milletini ve bayrağını kesinlike aşağılamadığını, tam tersine yücelttiğini düşündüğünü belirtti. Kendisini şikayet eden kişiyi de tanımadığını söyleyen Gökbakar, üzerine atılan suçlamaları kabul etmediğini ifade etti.


Savcılık da; filmde Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağılama suçunun işlenmediğini kaydetti.

AZERİ SPORCU SAHNESİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Recep İvedik 5 filminde, Recep İvedik karakterinin Azerbaycan forması giymiş bir sporcuyla boks yaptığı sahne tepki çekmiş, Giresun Üniversitesi'nden Azeri kökenli akademisyen Prof. Dr. Aygün Attar, söz konusu sahneyle ilgili olarak "Kimse kalkıp filmdeki bu sahnenin basit bir komedi olduğunu ve insanları güldürmek için yapıldığını anlatamaz" demişti. Yaşanan tartışmalar üzerine Şahan Gökbakan söz konusun sahneyi kaldırmıştı.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR