Recep Tayyip Erdoğan öldü mü? Kalp krizi mi geçirdi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kalp krizi geçirdiği yönünde Arap Basınında çıkan iddia ve haberler sosyal medyayı salladı. Türk kullanıcılar Arap basınında çıkan "Recep Tayyip Erdoğan öldü." haberlerinin doğruluğunu araştırmaya başladı.

Recep Tayyip Erdoğan öldü mü? Kalp krizi mi geçirdi?
Yayın Tarihi: 22.07.2019 00:04:00

Akşam saatlerinde Arap basınında "Recep Tayyip Erdoğan öldü." haberi yer almaya başladı. Sosyal medyada Arap kullanıcıların paylaştığı ve İngiliz basın kuruluşu BBC'ye atfedilen haberlerde "BBC Arabic Erdoğan kalp krizi geçirdi iddiaları" yer almaya başladı.

BBC Arapça'da yer aldığı iddia edilen Erdoğan öldü haberlerinin nereden çıktığı bilinmiyor. Ancak bu haberler gerçeği yansıtmıyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlığı yerinde ve kalp krizi geçirdi iddiları gerçek değil. Yalan haber olarak sosyal medyada paylaşılan "Cumhurbaşkanı Erdoğan öldü." haberleri sosyal medyayı salladı. 

ARAPLARDAN YALAN İDDİA: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÖLDÜ MÜ?

Arap basınında yer aldığı söylenen ve Twitter'da Arap kullanıcılar arasında dolaşmaya başlayan "Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan öldü." iddiası yalan niteliğinde. Sosyal medyada nereden yayınlandığı bilinmeyen iddiaların, BBC Arabic kanalından çıktığı da söyleniyor ancak bu haberin "photoshop" olup olmadığı bilinemiyor. BBC Arabic haber sitesinde de bu habere rastlanmıyor. HABERİ PAYLAŞ