Resmi gazetede 19.04'de açıklandı: Kira yardımı 10 bin TL oldu!

Resmi gazetede 19.04'de açıklandı: Kira yardımı 10 bin TL oldu!

Resmi gazetede 19.04'de açıklandı: Kira yardımı 10 bin TL oldu!
Yayın Tarihi: 21.10.2023 19:15:00

Son dönemde öğretmen maaşlarının enflasyon etkisiyle erimesi, öğretmenlerin daha iyi bir yaşam standardına sahip olma ihtiyacını gündeme getirirken, özellikle büyük şehirlerde yaşayan öğretmenler için kira yardımı talepleri büyük bir önem kazanmış durumda. Bu konu muhalefet partileri tarafından da yakından takip edilerek, "Kira yardımı 10 Bin TL olsun" şeklinde yüksek bir talep dile getirilmektedir.

Toplu Sözleşme toplantılarında kira yardımı konusu gündeme gelmişti. Ancak, beklentilerin altında gerçekleşen zamlara rağmen, Milli Eğitim Bakanı bu konuda sessiz kalmıştı. Büyük şehirlerde yaşayan öğretmenlerin kira yardımının artırılması gerektiği yönündeki ısrarlı görüşleri sonucunda muhalefet partileri, kira yardımı taleplerini yükseltti. Bu durum, Milli Eğitim Bakanlığı'nın dikkatini çekti ve konu resmi bir gündem maddesi haline geldi.

Muhalefet partileri, sadece talepleri dile getirmekle kalmayıp, aynı zamanda kira yardımı konusunu meclise taşıyarak resmi bir teklif haline getirdi. Bu teklif, kamuoyu araştırmalarının sonuçlarına dayanarak hazırlandı. Araştırmalara göre, öğretmenlerin yüzde 78'i 35 yaşın üzerinde bulunurken, yüzde 84'ü 35 yaşın altındadır. Bu istatistikler, öğretmenlerin kira yardımına ihtiyaç duyduğunu ve bu yardımın finansal özgürlüklerini sağlamada kritik bir rol oynadığını açıkça göstermektedir. Muhalefet, Meclis'ten kira yardımının kabul edilmesini talep ederken, öğretmenlerin yaşam standartlarını yükseltmeyi amaçlamaktadır.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR