SGK destekli ödeme olacak! Son dakika açıklama geldi, IBAN numarasına ödeme yapılacak

SGK destekli ödeme olacak! Son dakika açıklama geldi, IBAN numarasına ödeme yapılacak

SGK destekli ödeme olacak! Son dakika açıklama geldi, IBAN numarasına ödeme yapılacak
Yayın Tarihi: 19.11.2023 15:15:00

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik başlattığı yeni yardım programıyla, TC kimlik numarasının son hanesine göre belirlenen özel yardım miktarları ile ailelere destek olmaya devam ediyor. Bu kademeli yardım programı, son dönemde yapılan zamlarla birlikte önemli değişikliklere sahne oldu.

Artan Yardım Miktarları:

SGK'nın yeni yardım programı kapsamında en düşük dul maaşı yüzde 50 artırılarak 3.750 TL'ye yükseltildi. Ayrıca, çocuksuz kişilerin aldığı yardım miktarı yüzde 75 artırılarak 5.625 TL olarak güncellendi. Bu artışlarla birlikte, dar gelirli ailelere sağlanan destekler daha etkili ve kapsamlı hale getirildi.

Başvuru ve Şartlar:

SGK'dan bu yardımlardan faydalanmak için belirli şartları yerine getirmek gerekiyor. Ölüm aylığı bağlanabilmesi için sigorta primi ödeme süresi ve sigortalılık süresi gibi kriterlere bakılmaktadır. Genellikle en az 1800 gün prim ödeme veya 5 yıl sigortalı olma şartlarına dikkat edilmektedir. Ölüm aylığından faydalanabilmek için sigorta primlerinin düzenli olarak ödenmiş olması gerekmektedir. Başvurular, SGK şubelerinden bireysel olarak veya online olarak gerçekleştirilebilir.

Ekonomik Sıkıntıları Hafifletme Hedefi:

Bu yeni yardım programı, dar gelirli ailelerin ekonomik sıkıntılarını hafifletmeyi ve yaşam standartlarını iyileştirmeyi amaçlıyor. SGK, artan yardım miktarları ve güncellenen desteklerle, ihtiyaç sahibi ailelere daha etkili bir şekilde yardım eli uzatmayı hedefliyor.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR