Sigara Fiyatlarına Yeni Zam: Philip Morris Grubu da Etkilendi

Sigara Fiyatlarına Yeni Zam: Philip Morris Grubu da Etkilendi

Sigara Fiyatlarına Yeni Zam: Philip Morris Grubu da Etkilendi
Yayın Tarihi: 8.11.2023 08:50:00

Son haftalarda sigara fiyatlarına peş peşe gelen zamların ardından Philip Morris grubuna ait sigaralara da 5 TL'lik bir zam geldiği duyuruldu. Böylece, sigara fiyatlarındaki artış hız kesmeden devam ediyor. İşte bu son gelişmenin ayrıntıları:

Philip Morris Grubuna 5 TL Zam Geldi

Geçtiğimiz hafta BAT ve JTI gruplarına ait sigaralara zam gelmişti. BAT grubundaki zam 4 ila 6 TL arasında değişirken, JTI grubundaki fiyat artışı paket başına 5’er TL olmuştu. Bugün itibarıyla bir zam da Philip Morris grubuna geldi. Philip Morris grubuna gelen zam ise paket başına 5’er TL oldu. Yeni tarife 7 Kasım tarihinden (bugün) itibaren geçerli olacak.

Yeni Fiyatlar

Gelen zammın ardından Philip Morris grubundaki sigara fiyatlarında değişiklik yaşandı. En ucuz sigaranın 52 TL olduğu bildirilirken en pahalı sigara ise 58 TL'ye yükseldi. Sigara fiyatlarındaki bu artış, sigara tiryakileri için maddi açıdan daha fazla zorlu bir dönemi işaret ediyor.

Sigara fiyatlarındaki artışlar, hem sağlık hem de ekonomik açıdan sigara içenleri daha fazla düşünmeye yönlendiren önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Bu tür gelişmeler, sigara tüketiminin azalmasına ve insanların sağlıklı yaşam tercihlerine yönelmelerine katkı sağlayabilir.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR