Süt Toplama Merkezinde Skandal! Kazanda Süt Banyosu Yaptı

Konya’da faaliyet sürdüren süt toplama merkezinde çalışan bir işçinin kazanda süt banyosu yaparken çekilen görüntüleri Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Sosyal medyada hızla yayılan görüntülere büyük tepki geldi.

Süt Toplama Merkezinde Skandal! Kazanda Süt Banyosu Yaptı
Yayın Tarihi: 7.11.2020 09:00:00

Konya’da faaliyet sürdüren süt toplama merkezinde çalışan bir işçinin kazanda süt banyosu yaparken çekilen görüntüleri Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Sosyal medyada hızla yayılan görüntülere büyük tepki geldi.  

Konya’da hizmet veren bir süt toplama merkezinde skandal yaşandı. Süt toplama merkezinde çalışan bir işçinin kazanda süt banyosu yaparken çekilen görüntüleri sosyal medyada büyük tepki gördü. Görüntülerin ardından başlatılan soruşturma kapsamında banyo yapan Emre S. ile görüntüleri çekip paylaşan Uğur T. polis tarafından gözaltına alındı.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada süt fabrikasının faaliyetlerinin durdurularak gerekli denetim ve cezaların uygulandığı belirtildi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Konya'daki söz konusu süt toplama merkezi ile ilgili sosyal medyada yer alan görüntüler üzerine Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerimizce derhal söz konusu iş yerine gidilerek denetim gerçekleştirilmiştir. Yapılan denetimde; İş yerinin insan sağlığı ve güvenirliği açısından tehlike oluşturduğu tespit edildiğinden ürünlere el konuldu ve işletmenin faaliyetinin durdurulmasına karar verilmiştir.

Çalışanların hijyen belgelerinin olmaması nedeniyle çalışan iki kişiye 1700 tl, 5996 Sayılı Kanun kapsamında hijyen gerekliliklerine aykırı hareket etmekten işletmeye 13.934 TL, Hijyen kayıtlarının tutulma gerekliliklerinin uygulanmaması nedeniyle yine işletmeye 5570TL idari para cezası uygulanmıştır.


Ayrıca Bakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığımızın da inceleme başlattığı işletme hakkında kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokması nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verilmiştir.”

CUMHURİYET SAVCILIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Görüntülerin yayınlanmasının ardından harekete geçen Cumhuriyet Başsavcılığı banyo yapan ve görüntüyü çeken kişiler hakkında soruşturma başlattı.

GÖZALTINA ALINDILAR

Süt toplama merkezindeki kazanda süt banyosu yapan Emre S. ile görüntüleri çekip paylaşan Uğur T. polis tarafından gözaltına alındılar. Kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun 185'inci 'İçilecek sulara veya yenilecek veya içilecek veya kullanılacak veya tüketilecek her çeşit besin veya şeylere zehir katarak veya başka suretlerle bunları bozarak kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşüren kimseye iki yıldan onbeş yıla kadar hapis cezası verilir' maddesi gereğince işlem yapılacağı öğrenildi.
 
 
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR