Tarot Falı

Orta Çağ'ın sonlarına doğru çıktığı iddia edilen ve en eski kehanet yöntemlerinden biri olan Tarot falınıza online ücretsiz olarak bakabilir, sonuçlarını sosyal medyada paylaşabilirsiniz.Biraz düşünün ve 7 adet tarot kartını (ortalama 2 saniye arayla) seçin...
TAROT FALIMI YORUMLA!


Kahin Erkek Astrolog Tarot

TAROT FALI NASIL BAKILIR?

Tarot kartlarının ortalama yüzlerce yıldır geleceğe dair tüm sorulara yanıt verdiği öne sürülüyor, insanların hayatlarına karşı öngörülerde bulunuyor.

Aslına bakılırsa bu 78 adet kağıt parçası ile insanın geleceği arasında bir ilişki olduğuna öne sürmek hiç kolay değil. Ancak tarot kartlarıyla yapacağınız ilk size kartların kehanet gücünü gösterecektir.

ÖNEMLİ UYARI: Tarot kartları açılımının en sonundaki kader kartını okumadan önce çok iyi düşünün.

Artık kartların gücünü görme zamanı. Derin bir nefes alın, konsantre olun ve başlayın.


TAROT FALI TARİHÇESİ

Tarot Falı Tarihçesi

Tarot, Ortaçağ'ın sonlarına doğru ortaya çıkmış, 78 karttan oluşan bir oyun kartı destesidir. Zamanla psikolojik destek amaçlı olarak kullanılmaya başlamış ve günümüzde kehanet ve fal ile güncelliğini korumuştur. Geleneksel olarak Tarot 22 adet büyük arkana (arkana majör) kartı ve 56 adet küçük arkana (arkana minör) kartından oluşmaktadır. Küçük arkana kartları klasik iskambil kağıdı destesinin atasıdır.

Tarot destesi, bugünkü haliyle 22 Büyük Arkana ve 56 Küçük Arkana olmak üzere toplam 78 karttan oluşmaktadır. Küçük Arkana ise kendi içinde 16 saray kartı ve 40 takım kartından oluşur. Küçük arkananın kökeni olarak Orta ve Uzak Asya gösterilir. Büyük Arkanalar 14. yüzyılda İtalya'da Trionfi oyunu (kozlu oyun) adıyla ortaya çıkmış olup iskambil destesine o tarihten başlayarak eklenmiştir[kaynak belirtilmeli]. Tarot sözcüğü ilk olarak 1500 civarlarında İtalyancada "tarocchi", Fransızcada "taraux" şeklinde görülmüştür. Bunun Arapça "tarh" (çıkarma, koyma, bırakma) sözcüğüne dayandığı düşünülmektedir.


TAROT FALI SAYFASINI PAYLAŞ

Facebook
 
Twitter
 
LinkedIn
 
Google+
 
Email