TBMM Genel Kurulu Açıkladı! Emeklilere İkramiye İle Ek Ödeme Aynı Anda Verilecek!

TBMM Genel Kurulu Açıkladı! Emeklilere İkramiye İle Ek Ödeme Aynı Anda Verilecek!

TBMM Genel Kurulu Açıkladı! Emeklilere İkramiye İle Ek Ödeme Aynı Anda Verilecek!
Yayın Tarihi: 7.11.2023 13:15:00

Türkiye'de emeklileri sevindirecek bir haber geldi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu emekliye ikramiye kararı resmiyet kazandı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından onaylandı. Bu kararla, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı anısına, emeklilere 12.500 TL'lik tarihi bir jest yapılacak. Bu, Türkiye'deki emekliler için unutulmaz bir hediye olarak kayda geçiyor.

TBMM Genel Kurulu, ekim ayında göreve başlayan yeni hükümet tarafından hızla ele alınan bu önemli konuyu değerlendirdi ve dün itibariyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği emekliye ikramiye kararını onayladı. Bu karar, emeklilere 5.000 TL'lik bir ikramiye ödemesini içeriyor ve birçok emeklinin bu ek ödemeyle desteklenmesi planlanıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Emekli olup fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimiz hariç olmak üzere tüm emeklilere 5.000 TL ödeme verilmesini öngören yasa maddesi, Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emeklilerimizi desteklemeye, yanlarında olmaya devam edeceğiz. Kıymetli emeklilerimize hayırlı, uğurlu olsun." dedi.

Bu ödemelerin Kasım ayının ilk haftası içerisinde yapılması bekleniyor. Bu, emeklilerin Kasım ayında aylık maaşlarının yanı sıra 5.000 TL'lik ikramiyeyi de alacakları anlamına geliyor. Şu an için en düşük emekli maaşı 7.500 TL iken, bu ek ikramiye ile emeklilerin cebine tek seferde 12.500 TL girmiş olacak.

Türkiye'deki emekliler için bu haber, ekonomik anlamda önemli bir destek olarak değerlendiriliyor ve emeklilerin maddi açıdan rahatlamalarına katkı sağlayacak. Cumhuriyetin 100. Yılında verilen bu tarihi jest, emeklilerin çalışma hayatlarındaki katkılarını takdir etmek ve onların refahlarını artırmak amacıyla gerçekleştirilen önemli bir adım olarak öne çıkıyor. Türkiye'deki emekliler, bu güzel haberle daha umutlu bir geleceğe adım atıyor.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR