TOKİ’den Eylül ayı 414 TL ile ev müjdesi! İşte bu kişiler TOKİ’den ev sahibi olabilecek!

TOKİ bilindiği üzere yıllardır binlerce kişiye ev sahibi olma imkânı sunmaktadır. Genel olarak diğer ev fiyatlarından çok daha uygun şekilde sunulan evler bu yıl kurasız ve çekilişsiz şekilde açık satış yöntemiyle verilecek olan bu evler dar gelirli ailelerin faydalanabilmesi amacıyla oluşturulmuştu

TOKİ’den Eylül ayı 414 TL ile ev müjdesi! İşte bu kişiler TOKİ’den ev sahibi olabilecek!
Yayın Tarihi: 17.09.2020 09:07:00

TOKİ bilindiği üzere yıllardır binlerce kişiye ev sahibi olma imkânı sunmaktadır. Genel olarak diğer ev fiyatlarından çok daha uygun şekilde sunulan evler bu yıl kurasız ve çekilişsiz şekilde açık satış yöntemiyle verilecek olan bu evler dar gelirli ailelerin faydalanabilmesi amacıyla oluşturulmuştur. Günümüzde milyonlarca ailenin normal gelir seviyesinden çok daha alt düzeylerde maddi imkânlara sahip olması konut satın alımını oldukça zorlaştırmaktadır. Bu yüzden de TOKİ gibi fırsatların son derece değerlendirilmesi gerekmektedir. TOKİ sunduğu evleri normal piyasa fiyatlarından çok daha düşük bir şekilde sunmaktadır.

TOKİ tarafından sunulan bu evlerin ise en düşük taksit tutarı 414 lira olarak belirlenmektedir. Bu tutarın bir ev için oldukça düşük olması dar gelirli ailelerin de ev sahibi olmasını kolaylaştırmaktadır. Her ilde olan bu TOKİ konutlarına herkes başvuru yaparak sahip olabilmektedir. Satışta olan kontular ise açık satış yöntemiyle satışa sunulacaktır. Genel olarak ise 2+1 olan bu evler her ailenin rahatlıkla sığabileceği büyüklükte olmaktadır. Oldukça çok katlı olan bu TOKİ binaları giderek değerlenmesi de yatırım açısından son derece mantıklı olabilmektedir. TOKİ konutları için gereke başvuru koşullarını sağladıktan sonra herkes bu başvuruları yapabilmektedir. Başvuru için gereken koşullar ise TOKİ web sitesi içerisinde yer almaktadır. Merak eden ve başvuru yapmak isteyen kişiler bu koşulları mutlaka okumalıdırlar.

İL İL SATIŞTA OLAN TOKİ DAİRELERİ


TOKİ genel olarak her ilde konut fırsatı sunmaktadır. Fakat her ilde aynı sayıda daire bulunmamaktadır. Bu noktada ise herkesin konut sahibi olabilmesi için erken başvuru yapması gerekmektedir. Geç başvurularda konut sahibi olma şansı çok daha düşük olabilmektedir.
İllerde bulunan daire sayılarından söz edecek olursak da Kırıkkale’de 610 daire, Bolu’da 43 daire, Kırşehir’de 3 daire, Kütahya’da 10 daire, Çankırı’da 73 daire, Malatya’da 7 daire, Niğde’de 5 daire, Bitlis’te de 1 daire bulunmaktadır. Diğer iller olarak da Hatay’da 70 daire, Kars’ta 9 daire, Samsun’da 147 daire, Ankara’da 629 daire, Şanlıurfa’da 12 daire, Balıkesir’de 3 daire, Antalya’da 208 daire, Yozgat’ta 4 daire, Sinop’ta 4 daire yer almaktadır. Bu illerde bulunan kişiler açık satış ile birlikte istedikleri TOKİ dairelerine sahip olabileceklerdir.

TOKİ AÇIK SATIŞ NEDEN YAPILMAKTADIR?

TOKİ ev sahibi olmak isteyen kişilere genellikle kura yöntemiyle konut dağıtmaktadır. Fakat bu kura yöntemi bazen kurada adı çıkan kişilerin vazgeçmesi ya da yeterli sayıda başvurunun olmamasını da beraberinde getirmektedir. Bu yüzden de TOKİ farklı bir konut dağıtma sistemine yönelmektedir. Dolayısıyla da TOKİ açık satış sistemi böylelikle ortaya çıkmaktadır. Genel olarak kura ile birlikte açıkta kalan daireler açık satış ile alıcılarını bulmaktadır. Bu açık satışlar da tamamen İnternet üzerinden yapılabilmektedir. Fakat bilinmesi gerekiyor ki açık satış le verilen daireler kuraya göre çok daha az sayıda olmaktadır. Bu yüzden açık satış ile konut sahibi olmak isteyen kişiler çok daha erken hareket etmelidirler. Aksi halde konut sahibi olma şansları son derece düşebilmektedir.

TOKİ elinde bulunan konutlar için açık satış sistemini uygularken de belirli bir tarih açıklamaktadır. TOKİ web sitesinde yayınlanan bu tarih itibariyle de dar gelirli olan aileler açık satış sistemine dahil olabilmektedir. Oldukça basit bir şekilde gerçekleşen bu açık satış sistemi tamamen İnternet üzerinden gerçekleşebilmektedir. Açık satış ile ev sahibi olan kişiler de çok kısa sürede dairelerine geçiş yapabilmektedir
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR