Turiste Özel 3.000 Liralık Taksi Tarifesine Boğaz Turu Da Dahil

Atatürk Havalimanı'ndan Gebze’ye gidiş dönüş yapan İngiliz turistten bir taksici 3.000 liralık ücret talep etti. Kredi kartından 3.000 lira çekilen turist, sürücüyü BİMER’e şikayet etti.

Turiste Özel 3.000 Liralık Taksi Tarifesine Boğaz Turu Da Dahil
Yayın Tarihi: 22.11.2017 13:57:00

Edinilen bilgiye göre, İstanbul’da bulunan bir İngiliz firmasının daveti üzerine Londra’dan Türkiye’ye gelen Gary Stimson, Gebze’de bulunan oteline gitmek için havalimanında taksi ararken, Turizm Seyahat acentesine yönlendirildi. Gebze’de kalacağı özel otele gitmek istediğini söyleyen Stimson’dan seyahat acentesi gidiş dönüş ücreti olarak 3.000 lira aldı. Bu ücret karşısında dolandırıldığını iddia eden Stimson durumu İngiliz firmasının yetkililerine bildirerek yardım talep etti. Firma yetkilileri yaptıkları araştırma sonrasında Stimson'ın kredi kartından söz konusu meblağın çekildiğini öğrendi. 

MİSAFİRİMİZE MAHCUP OLDUK

Yaşanan olay karşısında ne yapacağını bilmeyen İngiliz firmasının yetkilileri durumu BİMER’e bildirdi. Firmanın yetkilileri Stimson'da bulunan faturayı alarak, bağlı bulundukları TURSAP’a da şikayet dilekçesi verdi. Türkiye’ye gelen Stimson’un Atatürk Havalimanı’nda dolandırıldığını iddia eden Şirket yetkilileri, “Misafirimiz durumu bize anlatınca çok şaşırdık. Misafirimize mahcup olduk. İptal etmek istedik ama Kredi kartından parayı hemen çekmişler. Misafirimiz, Atatürk Havalimanı’ndan Gebze’ye ticari taksiyle gitse, gidiş dönüş taksi parası 300 veya 350 lira tutar. Bu olayın takipçisi olacağız” dedi.


ÜCRETE BOĞAZ TURU DA DAHİL

Öte yandan Stimson’un kendisini dolandırdığını iddia ettiği Turizm Şirketinin yetkilileri ise, 3.000 liranın içinde dört saatlik bir boğaz turu, Havalimanı- Gebze ve Gebze- Havalimanı lüks araç ile transfer ücretinin de olduğunu söyledi.


HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR