Ufuk Özkan'ın eşinden nafaka cevabı geldi

Ufuk Özkan'ın eşi Nazan Özen eski eşinin nafaka sözlerine öyle yanıtlar verdi ki...

Ufuk Özkan'ın eşinden nafaka cevabı geldi
Yayın Tarihi: 21.08.2023 09:11:00

Siroza yakalanan Ufuk Özkan, iyileştikten sonra verdiği röportajda bir çocuğunun annesi eski eşine nafaka yüzünden sitem etmişti. Özkan "Herhalde en yüksek nafaka veren birkaç kişiden biriyimdir" demişti.

Ufuk Özkan'ın sözlerine eşinden cevap geldi. Özkan'ın eşi Nazan Özen "Evimiz kira, çocuğumuz özel okula gidiyor. Kendisi hiçbir lüksünden vazgeçmiyor 45 bin TL'lik nafakayı 35'e indirmek istiyor. Bana ve çocuğuma ekonomik şiddet uyguluyor" dedi.


Ufuk Özkan verdiği röportajda "Nafaka zamanlarında çok görüşüyoruz, fazlasıyla görüşüyoruz ve bence herhalde en yüksek nafaka veren birkaç kişiden biriyimdir. Ama bence nafaka sisteminde ciddi bir sıkıntı var" dedi. Özkan'ın bu sözlerine eski eşi cevap verdi. Özkan'ın eski eşi Nazan Özen "Kendisi zevklerinden ödün vermiyor ama nafakayı düşürmek istiyor" dediği bir açıklama yaptı.

Anadolu Ateşi'nin ilk dönem solist dansçılarından olan Nazan Özen, Özkan ile evlenip anne olduktan sonra eşinin isteğiyle mesleğini bırakmak zorunda kaldığını anlattı. Nazan Özen "Şu an hastalığıyla ilgili bu süreçte anlattıkları ödediği nafakayı indirme amaçlı kamuoyu oluşturma çabası. Ufuk bana 45 bin TL nafaka ödüyor. 35 bin TL'ye indirmek istiyor. Ama evimiz kira.  Çocuğumuz özel okula gidiyor. Kendisini Cem Yılmaz'la, Acun Ilıcalı'yla kıyaslıyor. Ancak bu insanlar eşlerine evler verdiler, eşlerine karşı insaflılar. Ama bizim böyle bir durumumuz yok. Şimdi benim nafaka zam ayım geldi. Uzlaşmaya razıyım ama kiraları biliyorsunuz. Çocuğumuzun son 2 yılı kalmış, özel okuldan al devlet okuluna ver diyor. Ama kendisi hiçbir lüksünden vazgeçmiyor." dedi

Özen "Ben şu anda tekrar çalışmak zorundayım. İş bulmak zorundayım. Onun sırtından geçinmenin derdinde asla değilim. Asla paragöz bir kadın olmadım. Olsam böyle bir durumda olmazdık. Ama onun derdi bu ekonomik krizde daha az nafaka vermenin yolunu bulmak. Aslında Ufuk ilk defa hastaneye yatmıyor. Yıllar içinde çok defa hastaneye yattı ve tedaviler gördü. Bu dördüncü tedavi görüşü. Çok badireler atlattık. Neler yaşamadım ki. Ben artık tükendim ve baktım hastalanıyorum. Ve çocuğum da hastalanacak. Birinin ona yetmesi gerekiyor. Boşanmak zorunda kaldım. Bir yıldır eve dönmek istiyor. Eve dönme ısrarı yüzünden ben bir yıldır Ufuk'la yüz yüze gelmek istemiyorum. Sadece çocuğumuz için dost kalma taraftarıyım. Önce üç ay bana nafaka vermedi. Daha sonra 2 ay vermedi. Ben sürekli mahkemelerde uğraşıyorum, ödemesi gereken nafakaları ödemeyerek bana ve çocuğuma ekonomik şiddet uyguluyor. Nafakalarını ödememesi bizi zor durumda bırakıyor. 16 yıldır evliliğimiz boyunca Ufuk hiç durmadan iş yaptı. Ve bu paraların hiçbiri şu an yok. Bu paraları hiç elinde tutmadı. Ben 16 yıl boyunca onun sorunlarıyla mücadele ettim. Hiçbir yere varamadım. Hep bir dipsomani, hep diplerde. Üstelik çok ilgisiz bir baba. Çok ilgisiz bir eş .Bir yılda Eren'i 6 kez falan gördü. Tamam beni çok sevdi, ben de onu çok sevdiğim için mücadele ettim. Ekranlarda da beni çok sevdiğini söyledi. Ama her zaman sorunları her şeyden önde geldi. Baktım ki artık dayanacak gücüm kalmadı, parayı tutamıyor, elde avuçta hiçbir şey kalmıyor. Menajeriyle de toplantı yapıp ortak hesap açmak istediğimi söyledim. Orada kabul etti, sonra eve geldiğinde Ben ortak hesap kullanmak istemiyorum dedi. Eşyalarını toplayıp annesine gitti. Ben de boşanmak istediğimi söyledim. Çalışmama karşı çıkan bir eş modeli çizdi. Mesela barista kursuna gittim, küçük bir kafe açmak istedim. Ama olmadı. Boşandığım halde boşanamadım. Şu anda bana gözdağı veriyor. Pazartesi bana nafaka indirim davası açacak." açıklamalarında bulundu.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR