Yarın hava nasıl olacak ? 30 Eylül Çarşamba günü hava durumu

Yarın hava nasıl olacak ? 30 Eylül Çarşamba günü hava durumu. Dün başlayan sağanak yağış ve fırtınadan sonra herkesin aklı hava durumunda. Havalar nasıl olacak, yağmur yağacak mı ?

Yarın hava nasıl olacak ? 30 Eylül Çarşamba günü hava durumu
Yayın Tarihi: 30.09.2020 00:54:00

Yarın hava nasıl olacak ? 30 Eylül Çarşamba günü hava durumu. Dün başlayan sağanak yağış ve fırtınadan sonra herkesin aklı hava durumunda. Havalar nasıl olacak, yağmur yağacak mı ?Meteroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamalara göre İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi'nde sağanak yağışi dolu ve fırtınadan sonra herkes yarın hava nasıl olacak diye meraklanıyor. Peki yarın, 30 Eylül 2020 Çarşamba günü hava nasıl olacak ? Yağmur yağacak mı ?


MGM'nün açıklamalarına göre İstanbul ve Marmara bölgesinde yarın akşam saatlerine kadar yağışın devam edeceğini söyleniyor. Prof. Dr. Orhan Şen'in açıklamalarına göre hava sıcaklıkları da 29 dereceden 23 dereceye kadar düşecek.

Eylül ayının yaz mevsimi gibi geçtiğini söyleyen Orhan Şen "Yarından sonra artık yönümüzü sonbahara, kısa doğru çeviriyoruz. Sıcaklıklar artık 6-7 dereceye kadar düşecek. Bu sonbaharın girişi." açıklamasında bulundu.

Prof. Dr. Orhan Şen, yağışların geçmediğini şiddetli bir şekilde devam edeceğini ve bu yüzden vatandaşların dikkat etmesi gerektiğini, çatı ve ağaç altlarından uzak durulması, arabalarını güvenli bir yere park etmeleri konusunda uyarılarda bulundu.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR