Youtube'un Amerika Kaliforniya'daki Genel Merkezine Silahlı Saldırıyı Kim Yaptı?

Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi Youtube’un Amerika'daki genel merkezi yakınlarında silah sesleri duyulması üzerine bölgeye güvenlik güçleri sevk edildi.

Youtube'un Amerika Kaliforniya'daki Genel Merkezine Silahlı Saldırıyı Kim Yaptı?
Yayın Tarihi: 4.04.2018 00:07:00

Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi Youtube'un Amerika Kaliforniya'da bulunan ofisinin yakındanlarından silah sesleri yükseldi. Bu seslerin ardından çevrede bulunan iş yerlerinde büyük panik yaşandı. Olay yerine hızla polis ekipleri ve ambülanslar sevk edildi. Silahlı polislerin YouTube ofisine giriş yaptığı gözlemlendi.

YouTube'un Sahibi: "Olası Bir Silahlı Saldırı Araştırılıyor"

Olayla ilgili henüz bir açıklama yapılmazken YouTube kaynakları silahlı bir saldırgan olduğunu iddia ediyor.

Yerel Kaynaklar: "Saldırgan Bir Kadın!"Yerel medyanın onaylanmış raporlarına göre saldırganın bir kadın olduğu yine iddialar arasında. Yerel medyada saldırganın öldürüldüğü belirtiliyor.


Yaralıların Tedavileri Sürüyor

ABC News'in yapmış olduğu açıklamaya göre 4-5 kişinin tedavi edildiği ancak tedevi edilenlerin durumu hakkında net bir bilginin olmadığı dile getiriliyor.

Restoran Çalışanından İlkyardımOlay yerine yakın bir yerde bir restoran çalışanı bacağından kurşun yarası almış genç bir kadını tedavi ettiğini söyledi. 

Youtube'da 1700 Kişi Çalışıyor

YouTube HQ'da yaklaşık olarak 1.700 kişi çalışıyor. YouTube yöneticileri, gerekli makamlarla irtibat halinde olunduğu, herhangi bir kaos ortamı olmaması için herkesin sakin olması gerektiği, ellerine bilgi geçtikçe açıklama yapacaklarını dile getirdiler.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR