Zamlı Emekli Maaşlarının Ödeme Takvimi

Zamlı Emekli Maaşlarının Ödeme Takvimi

Zamlı Emekli Maaşlarının Ödeme Takvimi
Yayın Tarihi: 5.02.2024 12:34:00

Gelişen son dakika haberine göre, yüzbinlerce SSK ve Bağ-Kur emeklisi için beklenen zam müjdesi nihayet geldi! Yarın saat 11.00'de Meclis'e sunulacak olan yasa teklifi, emeklilerin yüzünü güldürecek önemli düzenlemeler içeriyor. İşte, beklenen yasal düzenleme ile ilgili ayrıntılar:

Yasa Teklifi Detayları

Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren yasa teklifi, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde hayata geçiriliyor. Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından ele alınacak olan teklif, emeklilere yüzde 5 ilave zam ve 10 bin liralık en düşük emekli maaşı öngörüyor. Yasa teklifinin kabul edilmesiyle birlikte, gelecek hafta Genel Kurul'da ele alınıp yasalaşması bekleniyor.

Zam Oranları ve En Düşük Maaş Artışı

Yapılacak düzenleme ile SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına yüzde 5 ilave zam yapılacak. Ayrıca, en düşük emekli maaşı 10 bin liraya çıkarılacak. Bu adım, emeklilerin maddi koşullarını güçlendirecek ve yaşam standartlarını yükseltecek önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Zamlı Emekli Maaşlarının Ödeme Takvimi

SSK emekli maaşı ödemeleri bugün başladı ve 26 Ocak'ta sona erecek. Bağ-Kur emekli maaşı ödemeleri ise 25-28 Ocak tarihleri arasında yapılacak. Bu ödemelerle birlikte emekliler, yüzde 37,57'lik artışın yanı sıra yeni maaşlarını hesaplarında görecekler.

Ancak, emekli kök maaşına yapılan zamdan sonra hala 7500 TL'nin altında kalan aylıklar 7500 TL olarak ödenecek. SGK tarafından belirlenecek bir takvimle, 2500 liralık fark Şubat ayında emeklilere ödenecek.

SSK ve Bağ-Kur Emekli Maaşı Ödeme Tarihleri

4A SSK emekli maaşları 17-26 Ocak tarihleri arasında, Bağ-Kur emekli maaşları ise 25-28 Ocak tarihleri arasında ödenecek. Belirlenen ödeme takvimine göre, emekliler aylık ödemelerini daha düzenli bir şekilde alabilecekler.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR