Zümrüt Apartmanı kitabı Pedofili Yazarı Abdullah Şevki'ye Savcıdan 10 yıla Kadar Hapis istemi!

Zümrüt Apartmanı kitabındaki pedofili içerikli cümlelerin ortaya çıkmasının ardından kitabın yazarı Abdullah Şevki Yurtvermez ve kitabın yayıncısı Alaaddin topçu gözaltına alınmıştı. Savcı, Abdullah Şevki için 5 yıldan 10 yıla hapis istedi!

Zümrüt Apartmanı kitabı Pedofili Yazarı Abdullah Şevki'ye Savcıdan 10 yıla Kadar Hapis istemi!
Yayın Tarihi: 26.06.2019 14:21:00

Sosyal medyada bir anda gündem olan ve pedofili cümleler içeren Zümrüt Apartmanı kitabının yazarı Abdullah Şevki, olayın duyulmasının hemen akabinde gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı. Zümrüt Apartmanı kitabının pedofili içerikli sayfaları nedeniyle Abdullah Şevki yazar ve kitabı basan yayıncı Alaaddin Topçu hakkında iddianame düzenlendi.

Zümrüt Apartmanı kitabındaki pedofili içerikli cümleler nedeniyle Savcı, Abdullah Şevki Yurtvermez'in 5 ila 10 yıl arasında hapis cezasıyla cezalandırılmasını, kitabın yayıncısı Alaaddin Topçu için ise 6 ila 10 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasını talep etti! 


ZÜMRÜT APARTMANI KİTABINDAKİ PEDOFİLİ SÖZLERE AĞIR CEZA!

Zümrüt Apartmanı kitabındaki müstehcenlik içeren "pedofili" cümleleri sosyal medyada ve tüm platformlarda yoğun tepkiyle karşılaşmış, kitabın yazarı Abdullah Şevki Yurtvermez'e tepki yağmıştı. Olayın kısa sürede yayılmasının ardından pedofili içerikli cümlelerin sahibi ve bu kitabın yayıncısı derhal gözaltına alınmıştı.

Olayla ilgili Savcılık tarafından istenen cezalar bugün itibariyle netlik kazandı. Zümrüt Apartmanı kitabındaki pedofili sözler kitabın yazarı ve yayıncısı aleyhine delil oldu. Savcılık iddianamede kitapla ilgili "hiçbir olay örgüsüne yer verilmeden sadece cinsel dürtüleri harekete geçirmeye yönelik basit, sıradan ifadelerle yaşlı bir adamın küçük bir kız çocuğuna karşı gerçekleştirdiği doğal olmayan ve çocuğun kullanıldığı cinsel ilişkinin bayağı bir dil kullanılarak anlatıldığı' tespitinde bulundu ve söz konusu ifadelerin, 'Toplumun ar ve haya duygularını incitici, cinsel arzuları tahrik ve istismar edecek şekilde hiçbir sanatsal ve edebi değer katılmadan kurgulandığı" düşüncesini belirtti. 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR