Son Dakika: Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak İstifa Ettiğini Duyurdu. Sosyal Medyadan Mesajlar Yağdı

Berat Albayrak'ın istifa açıklamasına siyasetçiler nasıl tepki gösterdi. İstifa haberi sonrasında dolardaki sert düşüş. Albayrak'a sosyal medyadan Yağdı.destek mesajları...

Son Dakika: Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak İstifa Ettiğini Duyurdu. Sosyal Medyadan Mesajlar Yağdı
Yayın Tarihi: 10.11.2020 13:00:00

Son dakika haberi... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sosyal medya hesabından istifa paylaşımı dikkat çekti. İstifanın Cumhurbaşkanlığı tarafından kabul edilip edilmediği yönünde henüz bir bilgi paylaşılmadı. İstifa paylaşımı sonrası Berat Albayrak'a sosyal medyadan destek mesajları yağdı.

BERAT ALBAYRAK'IN İSTİFA DUYURUSU

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, akşam saatlerinde Instagram hesabından istifa ettiğine yönelik paylaşımda bulundu. Albayrak paylaşımını "Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım''  diyerek açıkladı. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşım şu şekilde:
"Kamuoyunun dikkatine,

Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerji'de olduğu gibi Ekonomi'de de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşaallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşalarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin iti izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belkide en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-i Müstakim'den ayırmasın.

Sonumuzu hayreylesin...

Berat Albayrak''


BAKAN ALBAYARAK'IN İSTİFASINA SİYASETÇİLER NE DEDİ?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile görevinden istifa ettiğini duyurması, siyasetçilerin gündemindeydi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Hazine ve Maliye Bakanı istifa etti mi belli değil. Aile kavgası ekonomiyi batırıyor. Milletimiz tek adam rejiminin kaprislerini çekmek zorunda değil"  şeklinde paylaştı.

 CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ise "İstifa var mı? Yok mu? İktidar bu süreci bile yönetmekten aciz. Saray susunca yandaş medya da dilini yuttu, ne demesi gerektiğini öğrenmeyi bekliyor" paylaşımında bulundu.


İYİ Parti lideri Meral Akşener, Berat Albayrak ve kayınpederi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdiği bir konuşmasını, "Program ve bütçeyi Damat Bakan'ı sürecin dışında tutarak revize edin" şeklinde ifade etti.

AKP Kayseri Milletvekili ve eski grup başkanvekili Mustafa Elitaş, "Sayın Bakanımız Berat Albayrak'ın istifasının Sn Cumhurbaşkanımız tarafından kabul görmemesini umuyoruz" şeklinde paylaşımda bulundu.

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati de önce "Biz sizi çok seviyor, size inanıyor ve güveniyoruz Sn. Bakanım" diyerek paylaştı.

HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, "halka karşı suç ittifakı" ve "saadet zincirinin" çatlamakta olduğunu söyledi, "Bu daha başlangıç!" diyerek açıkladı.

MHP'li siyasetçiler ise istifa hakkında bir yorumda bulunmadı.SON DAKİKA! YENİ HAZİNE VE MALİYE BAKANI BELLİ OLDU!


HABERİ PAYLAŞ

 
 
 


ÇOK TIKLANANLAR