2018 Dünya Kupasının En İyi ve En Kötü Formaları

Futbol Stili bu sene retro tarzına ayak uydurmuş gibi duruyor. Ara sokaklardan çıkan fakir yeteneklerin kraliyet nişanı almasını sağlayan formaların bu seneki değişimine bir bakalım.


2018 Dünya Kupasının En İyi ve En Kötü Formaları
Son dünya kupasından aklınızda neler kaldı? Vuvuzela, Cüneyt Çakır, Axelle Despiegelaere, Rihanna.. Biz ise hala 2002 Dünya Kupası'nda kaldık.. E o zaman bize konuşacak tek şey kaldı.. Futbol'dan uzak duranların tek keyif aldıkları organizasyon Dünya Kupası'nın son dönemde modaya ayak uyduran formalarını mercek altına aldık. 

Belçika
Belçika'nın bize verdiklerine bakacak olursak; Waffle, kraliyet nişanı ve (üzgünüm Beşiktaşlılar) Club Brugge.. Geometrik desenlerin arasında zarif bir kraliyet arması ile karşımıza çıkan 2018 Belçika formaları bu sene sadelikten yana.

Almanya
Adidas tasarımlı Dünya Kupası'na 3. kez gözünü diken Almanya formaları tarihleri gibi keskin bir desene sahip.

Arjantin
Kral geldi beyler. Bir başka Adidas projesi olan Arjantin formaları, cesur mavisi ve beyaz çizgileriyle klasikten yana. Ah Adidas'ın omuzda üç çizgi imzasını unutmaması ..

Fransa
Adidas'tan Nike geçiş yapalım. Nike 2018 Dünya Kupası kitlerini Aeroswift şablonlarına dayandırmayı seçmiş. Ancak bu bir Fransız yapımı. Sadece bir düğmenin varlığıyla Henley tişörtü gibi görünmesini sağlamış. Terli vücutlara dikkat.

Rusya
Putin için uygun diyebilir miyiz? 1980'lerin klasik Manchester United formunu andırsada, bu gömlek Rus tevazusunun bir kanıtı.

Meksika
Meksika sanırız yanlardaki şeritlerle karşı takımın dikkatini dağıtmayı amaçlamış. Yeşilin tonu biraz eleneceğim yeşili mi? 

Kolombiya
Sakin ol ve o formayı yere bırak. Adidas bu formayla David Bowie'yi anmış olabilir mi? Çünkü yanlardaki dinamik mavi ve kırmızı zig-zaglar fena halde David Bowie'yi çağırıyor. Şimdi anladık rakibin gözlerini yormak için mi bu sarı ? 

Hırvatistan
Şaşırtmadın ama üzmedin Hırvat futbolu. Kareli desenlere olan sonsuz bağlılıkla orjinal bir futbol forması olması karşısında saygı duyulması gerekenlerden.

Portekiz
Sadeliğin bir diğer adı Portekiz forması olabilir miydi? Oldukça basit bir tasarıma sahip kırmızı ve yeşilin cazibesinin olduğu bu Nike tasarımı, Ronaldo'dan daha çok kime yakışabilir?

Brezilya
Evet, Nike'ın klasik yenilik dışı bir diğer tasarımı. Brezilya'nın yeniliğe ihtiyacı var mı ki? Sambanın çocuklarını daha iyi nasıl tanımlarsınız zaten?

Japonya
Yeşil sahalara biraz hareket gerekiyor tabi. 

Avustralya
Tamam Avustralya'nın, tüyler ürpertici sürüngenlere, vahşi hayvanlara ve sıcak bir iklime sahip olduğunu daha nasıl anlatabilirdin ki sevgili Nike? 

Mısır
Kırmızı ve siyah.. Sert bir dayanışma. 

Danimarka
Adidas'ın üç çizgisinin oklara döndüğü basit bir Hummel.. 

İngiltere
Kraliyetin bu kadar sıkıcı formalara bakış açısı? 

Senegal
Yeşil ve beyaz için Puma'dan daha iyi bir tasarımcı olmazdı sanırız. Yeşil biraz daha vurucu ve fazla olsa mıydı?

Polonya
Bu kadar beyazın üzerine bu soluk gri biraz kirli mi? Neyse ki yakadaki kırmızılık dinamikliği yakalamış. 

İsviçre
Evet İsviçre.. Seninle bir hesabımız vardı. Formana gelecek olursak yeşil saha için iyi değil. 

İzlanda
Selam soğuk ülkelerin kralı. “Avrupayı hatırla” diyen bir Viking savaşçısına yakışır şekilde buz gibi bir mavi, kanlı bir sıçrayış..

Peru
Efsane çapraz bant formasıyla Peru.. Dünyanın en çok sevilen formalarından (ki sevmeyeni de oldukça mevcut) biri için söyleyecek lafımız yok. 

Panama
Panama'nın ilk Dünya Kupası'nda şevkleri kırmayın. Grandad yaka tasarımı, ortada gizli V şekli ile huzurlarınızda.

İsveç
Üzgünüm ama sıkıcı bir İsveç forması daha olarak tanımlamış modacılar seni.

İspanya
Turnuvanın en iyi takımlardan birinin en kötü forması mı? Simon Doonan bir keresinde demiş ki “Bana Obsesif Kompulsif deyin, ama asla zigzag folklorik tasarım motifinin vücudun bir tarafını süslediği bu kabusu anlayamayacağım” 

Kosta Rika
2002 Dünya Kupası'ndan sana asla kötü bir şey söyleyemeyiz ki. 

Tunus
Mısır formasıyla kuzen olan Tunus forması yanda klasik forma yapımında kullanılan garip nokta zig zaglarıyla çokta önemsenmemiş.

Uruguay
Yorum yapmak isteyen? 

Nijerya
Tasarımın, kartal kanadından ilham alınarak yapılan siyah-beyaz kolları ve yeşil gövdesiyle Nijerya'nın 1994'te giydiği formaya göndermede bulunularak hazırlanan bu formalar bilindiği üzere kısa sürede tükendi. 

2018 Dünya Kupasının En İyi ve En Kötü Formaları
Neyse güzel seyirli bir Dünya Kupası olsun :)

2018 Dünya Kupasının En İyi ve En Kötü Formaları


POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X