Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado

Brezilyalı, yakışıklı ve yetenekli. Bu üç kelimeyi bir arada bulunca hemen yakaladık ve erkekler için biraz Brezilyalı kızlardan bahsederek biraz da ilişki tavsiyeleri alalım dedik. Bakalım kadınların Brezilyalı erkeklere düşkünlüğünün sebebini bulabildik mi...


Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Kaueilha nelerden hoşlanır, nasıl biridir? Bize biraz kendinden bahseder misin?

Daha genç göründüğümü biliyorum ama 29 yaşındayım ve Brezilya’lıyım. Modellik işim için kısa bir süreliğine İstanbul’dayım. Sanırım sokaklarda yürümeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyorum. Brezilya’da iki köpeği olan basit bir adamım aslında. Üniversiteyi Brezilya’da okudum ve iki sene önce mezun oldum. Reklamcılık üzerine eğitim gördüm ve aynı zamanda grafik tasarımcısıyım. Belki Brezilya’ya döndüğümde yeniden grafik tasarımcısı olarak çalışmaya başlayabilirim, henüz ben de bilmiyorum. Fakat şimdilik sadece modellik yapıyorum.

Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Türkiye’ye gelme sebebin nedir?

Aslında buraya gelmeden önce Milano’daydım. Oradayken İstanbul’dan güzel bir iş teklifi aldım ve denemeye karar verdim. Daha önce Türkiye’de hiç bulunmamıştım. Birçok arkadaşımdan İstanbul’un çok güzel bir şehir olduğunu ve buranın modellik kariyerim için iyi bir adım olacağı tavsiyelerini aldım. Ve iki aylığına kendimi burada buldum.
 

Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Hobilerin neler?

Eskiden Brezilya’da gitar çalardım ama her zaman yanımda bulunduramadığım için çok fazla vakit ayıramıyor ve özlüyorum. Bir şeyler okumayı çok seviyorum. Bunların dışında, amatör bir fotoğrafçı sayılabilirim. Geziyor ve telefonumla fotoğraflar çekiyorum. Sahile gitmek bana en çok keyif veren diğer bir hobim diyebilirim. Bir de basketbol ve futbol oynamaktan hoşlanıyorum. Bu arada Brezilya’da erkekler genellikle hep futbol oynuyor. 😊 Seyahat etmekten ve farklı kültürleri, oradaki insanları tanımaktan da çok hoşlanıyorum. Sanırım bu kadar.


Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Türkiye’yi sevdin mi?

Elbette sevdim. İnsanlar oldukça kibar ve arkadaşça yaklaşıyor. Herkes bana çok iyi davranıyor, hiç kötü bir olay yaşamadım. Yalnızca bir kere polis tarafından durduruldum ve pasaportumu istedi fakat o sırada yanımda değildi ama herhangi bir sorun yaşamadım. Onun dışında her şey güzel. Şehir oldukça tarihi ve güzel bir yapıya sahip.
 

Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Model olmaya nasıl karar verdin?

Aslında ben karar verdim diyemem. 7 yıldır modellik yapıyorum ve gençken daha düzenli bir hayata sahiptim. Bir gün annem gazete okurken yaşadığım şehirde modellikle ilgili bir ilan gördü ve güzel bir gelecek, iyi imkanlar için kesinlikle şansımı denemem gerektiğini söyledi. Ama ben bu fikre pek sıcak bakmadım. Annem başvurmam için ısrar etti ve denemeye karar verdim. Oldukça başvuru vardı ve görüşmeye gittiğimde beni eğitim için Sao Paulo’ya yolladılar. İki sene boyunca orada yaşadım. Böylece fotoğraf çekimleri ve moda defileleriyle modellik maceram başladı.

Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Gelecek planların neler?

Henüz karar vermedim diyebilirim. Belki bir süre Brezilya’da kalıp farklı işlerle uğraşabilirim. Ya da belki farklı şehirleri ve kültürleri tanımaya devam edebilirim. Kafamda çok fazla plan var ama henüz hayat karşıma ne çıkaracak bende bilmiyorum.

Oyunculuk yapmayı düşünür müsün?

Sanmıyorum. Aslında kamera ile barışığım. Birkaç reklamda oynadım fakat oyunculuk tamamen farklı bir olay. Rol yapmak oldukça zorlu bir iş ve modellikten çok bağımsız. Belki başka bir zaman.
 


Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Birazcık Brezilyalı kızlardan bahsedelim…

Brezilyalı kızlar oldukça güzeldir. Birçok bölgenin karışımı, güzel bir gene sahiptirler. Farklı milletlerin karışımı olduğu için genel olarak Brezilyalı insanlar görünüm olarak güzeldir diyebilirim. Mesela Rio de Janeiro’da insanlar hep koyu tenli, mutlu ve güzellerdir.
 

Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Türkiye ve Brezilya arasındaki farklılıklar neler?

Brezilya’da insanlar daha rahat ve salaş. Örneğin erkekler sokakta üstsüz yürüyebiliyor ve kimse bunu garipsemiyor. Yapmak istediklerini yapmakta daha özgürsün bir nevi. Kimse seni farklı olduğun için yargılamıyor. Aile yapıları da oldukça farklı. Brezilya’da inanç olarak Hıristiyanlık daha yaygın. Elbette her kültüre saygı duyuyorum. Görmediğim şeyleri deneyimlemeyi de bu yüzden seviyorum.

Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Ülkenizde çok fazla gay var mı?

Evet, Sao Paulo’da her yıl üç milyon insan sokakları kapatıp karnaval gibi bir şey yapıyorlar. Elbette onlardan hoşlanmayan bir kesimde var. Sanırım bu tüm dünyada olan bir problem. Ama insanlar sokakta istediklerini yapmakta özgürler.


Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Peki, Brezilya’da en popüler meslek nedir?

Eskiden Sao Paulo’da gerçekleşen moda defileleri oldukça meşhurdu. En büyük markaların en ünlü aktörlere yer verdiği şovlar olurdu. Herkes defilenin bir parçasında yer almak için çalışırdı. Oldukça zorlu geçen bir çalışma rutinin ardından sonuç kesinlikle tatmin edici şekilde iyi olurdu. 

Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Yaşam pahalı mı?

Pek sayılmaz. Türkiye ile aşağı yukarı aynı diyebilirim. Bizim para birimimiz yaklaşık 1.2 Türk Lirası’na denk geliyor. Dolar geçen ülkelere gittiğimde geçinmek daha zorlu oluyor.

Eğer annen ısrar etmeseydi, bugün hangi mesleği yapıyor olurdun?

Sanırım fotoğrafçı olurdum. Kendimi bu konuda daha çok geliştirip daha kapsamlı bilgiler edinirdim. Hatta Brezilya’ya döndüğümde buna da yoğunlaşabilirim. Belki de artık kameranın diğer tarafında olmaya başlarım. Bir yandan da sanat ve kafenin bir arada olduğu bir mekan açabilirim diye düşünüyorum. Kahve dükkanı ve fotoğraflarla ilginç bir yer olabilir.

Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Brezilya’nın görülecek güzel yerleri nereler?

Muhtemelen en turistik yeri Rio olsa gerek. Ben şehrin güneyinde Porto Alegre’de büyüdüm. Brezilya’nın en soğuk bölgesi ama yazın da sıcak oluyor. Büyüdüğüm şehir çok güzeldir. Orada bir nehir var ve insanlar gün batımını orada izliyor. Brezilya kıyıda olduğu için çok güzel sahilleri bulunuyor. Rio daha tropikal bir yer. Rio daha çok California gibi. Deniz kenarına gidebilir ve güzel bir gece hayatı deneyimleyebilirsiniz, oldukça canlı bir yapıya sahip.  Bir de Sao Paulo var. Sanırım orası daha kozmopolit bir şehir, New York gibi. İş alanı daha geniş. Ama harika restoranları, müzeleri ve gece kulüpleri var. Daha güneyde sanırım Brezilya’nın en güzel kumsalları var, Salvador Bahia. Turistlerin en çok tercih ettiği noktalardan birisidir.


Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Brezilya’da insanlar aldatmaya nasıl bakıyor? Çok fazla insan bunu yapar mı?

Çoğunlukla aldatıyorlar. Hatta bunlarla ilgili çok fazla dizi var. İnsanlar aldatıyor çünkü gece kulüpleri ve eğlenceleri açısından gerçekten çılgın bir ülke. Hiçbir kural olmaması insanları oldukça rahat olmaya itiyor. Bir partiye gittiğinde kız arkadaşın olduğunu söylediğinde kimse bunu problem etmiyor mesela. İstediğini yapmakta özgür kılan ortamlar oldukça yaygın. İnsanlar flört etmeyi çok seviyor. Aslında bu dünyanın birçok yerine böyle. Sokakta birinin seni kestiğini hissedince hemen bakışlar değişmeye başlıyor. Bir şekilde herkes bunu her yerde yapıyor çünkü dediğim gibi flört etmeyi herkes seviyor.

Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Erkekler için biraz tavsiye alabilir miyiz? Aşk konusunda…

En önemlisi, partnerine doğru davranmayı bilmek. Saygı gerçekten çok önemli. Eğer açık bir ilişki yaşıyorsanız, evet belki başkalarını öpmekte karşılıklı özgürsünüzdür. Aldatmak güven kırıcı bir şey. Eğer bunu yaparsanız insanların size olan saygısını da kaybedersiniz. Her zaman dürüst olmalı, olduğunuzdan başka biri gibi görünmemelisiniz. Karşınızdaki insanın size sevgisinden ve zamanından verdiğini; yapacağınız hareketlerin onu etkileyeceğini bilerek hareket etmelisiniz. Aşk ve ilişkiler kesinlikle ciddiye alınması gereken konular çünkü elinizde tuttuğunuz şey, bir başkasının kalbi. İyi biriyle karşılaştığınızda ona iyi ve doğru davranmak doğal bir şey olarak görülmeli. Yani bu bir zorunluluk gibi olmamalı. Saygı hiçbir zaman kaybolmamalı. Erkeklerin en büyük problemi bence “Hayır” kelimesini bir cevap olarak kabul etmemeleri. Bir partiye gittiğinizde ve güzel bir kızla konuşmak istediğinizde hayır cevabını alıyorsanız onu kabul etmek ve saygı duymak zorundasınız. Israr etmenin ve “Hadi, lütfen” gibi cümleler sarf etmenin bir anlamı yok.  Benim için saygı hep en başta geliyor. Bir de çok yaygın olarak, kadınların hayatına karışmak isteyen erkek tipleri var. Bir kadın istediğini giyebilmeli çünkü bu senin vücudun ve senin kararların. Eğer sokakta tişörtünü çıkarıp gezmek istiyorsan bunu yapabilmelisin. Konu bir şekilde saygı duymaya geliyor hep. Erkekler çok farklı ve küçük şeylere takılıyorlar. Mesela kız arkadaşımın benden önce bir erkek arkadaşı elbette olmuş olabilir. Elbette dışarı çıkmışlardır, seks yapmışlardır ve birlikte vakit geçirip bir ilişki yaşamışlardır çünkü aşık olmuşlardır ve sonra benimle tanışmıştır. Bu noktada benim yapabileceğim ya da kabullenemeyeceğim herhangi bir şey söz konusu olamaz. Erkeklerin böyle şeylere takılmaktan bir an önce vazgeçmelerini umuyorum.

Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Bir kıyafete ödeyeceğin maksimum fiyat nedir?

Çok fazla arayacağımı sanmıyorum. 6 liraya basit bir yerden tişört alabilirim. Vitage kıyafetleri çok seviyorum. Sneakerları çok tercih ediyorum. En son beğendiklerim 900 liraydı ve bu benim için oldukça fazla bir fiyat. Kesinlikle her zaman en uygun fiyatı ararım. İnsanların bu markalaşma olayını çok abarttığını düşünüyorum. Benim böyle bir şeye ihtiyacım yok. Benim tarzım değil.


Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Modaya düşkünlüğün nedir?

Kıyafetleri oldukça seviyorum. Daha çok sokak stili tarzında giyiniyorum ama işim gereği daha resmi ve klasik şeyler giyinmem gerekebiliyor. Ben rahat olmayı seviyorum. Basic tişörtleri ve jeanleri tercih ediyorum. İşin avantajı, güzel ve pahalı şeylere oldukça uygun fiyatlara sahip olabiliyorum.
 

Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Aşka inanıyor musun?

Kesinlikle inanıyorum ama henüz bulamadım. Bence aşk, bir kelimeden çok daha fazlası.

Daha önce hiç aldattın ya da aldatıldın mı?

Hayır, ikisi de olmadı. Beş yıl süren bir ilişkim vardı. Ve bu süreçte hiç böyle bir şey yaşamadım. Sayılır mı bilmiyorum ama bir kız vardı ve resmi olarak kız arkadaşım değildi. Onun dışında aldatıldıysam da bundan haberim olmadı.
 

Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Şimdiye kadar Türkiye’de yaşadığın en güzel tecrübe neydi?

Galata Kulesi ve köprü benim için en heyecan verici iki şeydi.

Yemekleri sevdin mi?

Et yemeklerini çok sevdim. Aslında hamburger ve makarnalara zaten bayılıyorum ama modellik yaptığım için genelde yediklerime dikkat etmem ve her gün egzersiz yapmam gerekiyor. Ben çok fazla şekersiz kahve içiyorum ve Türk kahvesi oldukça sert bir kahve. Bu nedenle oldukça sevdim. Nedense Brezilya’da insanlar hep fazla şekerli kahve yapıyor ve hoşlanmıyorum. Türk kahvesi benim için ideal bir seçim.


Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Kaç tane dövmen var?

12 sanırım. Ama çoğunu görmüyorum bile. Dövme artistik bir sanat ve bende yapabilmeyi isterdim. Her zaman anlamları olup olmamasını çok önemsemiyorum aslında çünkü sadece sanatı bile hoşuma gidiyor. Kolumda Liem yazan bir dövme var. En yakın kız arkadaşımla aynı dövmeyi yaptırdık. Fransızca’da derin bir bağ anlamına geliyor.

Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Bir kızla tanışmak istiyorsun. Onu nasıl etkilersin?

Eskiden Brezilya’da bir evim vardı. Sanırım direkt oraya davet eder, kocaman bir şarap ikram ederdim. Güzel bir müzik açar ve belki güzel bir film koyardım.

Bu zamana kadar bir kadına yaptığın en romantik hareket neydi?

Uzun zaman beraber olduğum kız arkadaşımın mezuniyeti için bir video hazırlamıştım. Aslında ona yaptığım bayağı romantik şey vardı. Mesela seyahat etmek zorunda olduğumda gelip beni görmesi için ona sürpriz olarak uçak biletleri alırdım. Bugün hala arkadaşız onunla çünkü o kadar zamandan sonra artık aile gibi oluyorsun. Şimdi başka bir ilişkisi ve ayrı hayatlarımız var ama aramız hep iyi.
 

Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
En sevdiğin film nedir?

Tarantino filmlerini seviyorum. Sanırım favorim Inglourious Basterds (Soygunlar Çetesi) olabilir. Bir de Hitchcock filmlerini seviyorum. Psycho (Sapık) oldukça iyiydi. Woody Allen’ın filmleri de hoşuma gidiyor. Eski filmleri daha çok seviyorum sanırım.
 


Ayın Erkeği Brezilyalı Model: Kaueilha Machado
Aşkı üç kelimeyle tanımlar mısın?

Saygı, bağlılık ve mutluluk.


Model: Kaueilha Machado
https://www.instagram.com/kaueilha/?hl=tr

Fotoğraflar: Kemal Dedecan
https://www.instagram.com/kemaldedecan/?hl=tr

Röportaj: Meryem Özlem Aykut
https://www.instagram.com/meryemozlemaykut/?hl=tr

Kıyafetler: Take a Breath
https://www.takeabreath.com.tr/

ÇOK TIKLANANLAR