Dünyanın En Akılalmaz Ve En Sıradışı Görünümlü 10 Evi

Çatısı olan, içerisinde sıcak bir şekilde oturabileceğimiz yeri evimiz olarak biliriz. Fazlasında gözümüz yoktur. Görünüşüne ise pek takılmayız merkeze yakın olsun yeter. Ama gelin görün ki bazıları var ki işi biraz abartmış. Akla, hayale sığamayacak görünüşleriyle dünyanın en tuhaf evleri.


Baloncuk Sarayı
Baloncuk sarayı, Fransa'nın güneybatı kıyısında yer almaktadır.  Antti Lovag'ın eseridir. Yaşam alanı 12.916 metrekaredir. Evin içinde hepsi  yuvarlak yataklı olan, yuvarlak 28 oda bulunmaktadır. Odaların çoğunda günün farklı saatlerinde aydınlanmayla  değişen duvar kağıtları vardır. Bina çoğunlukla festival partileri ve daha büyük etkinlikler için kullanılır. Baloncuk sarayı, henüz 50 yaşında bile olmamasına rağmen Fransa'nın Kültür Bakanlığı tarafından tarihi bir anır olarak kabul edilmiştir.
 

Mantar Ev
Mantar Ev, Cincinnati’nin Hyde Park bölümünde yer almaktadır. Ev, Cincinnati Üniversitesi Mimarlık ve İç Mimarlık Profesörü Mimar Terry Brown tarafından tasarlanmıştır. Bu sıra dışı evin yapısı, insanın bütün duyu organlarına hitap ediyor. 

Dog Bark Park Inn
Konaklamak için kullanabileceğiniz otellerden biridir. Sanatçılar, ahşabı oyarak köpek şeklini vermişlerdir. Bu suit otelde 2 yatak odası bulunmaktadır. 
 

Fallingwater
Amerika Pensilvanya'da şelale üzerine inşaa edilmiştir. Frank Lloyd Wright. evi Kauffman Ailesi için 1935 yılında tasarlamıştır.

Ayakkabı Ev
1948 yılında inşaa edilmiştir. 45 metre uzunluğunda, 17 metre genişliğinde ve 25 metre yüksekliğinde olan evin, iki banyosu, üç yatak odası, bir oturma odası ve mutfağı vardır. 
 

Nautilus House
Meksikalı Mimar Javier Senosiain Arquitectura Organica tarafından tasarlanmıştır. Organik, doğal formlar etrafında; yerel tarih, gelenek ve kültürel kökler baz alınarak tasarlanmıştır.

Çelik Ev
Teksas Ransom Canyon'daki Çelik evi, mimar ve heykeltraş Robert Bruno tarafından tasarlanmıştır. Dış görünüş açısından domuza beneyen bu evin yapımı 23 yıl sürmüştür. 110 ton çelik kullanılmıştır. 

Tuvalet Ev
Bir tuvalette yaşamak mı? İnsanlar mimaride biraz uçuk olabiliyor. Güney Kore'de olan bu yapı yaşadıkları yerde tuvalet imkanı olmayan 2 milyardan fazla insan için inşaa edilmiştir.

Uzay Gemisi
Ev, 6 sütun üzerine inşa edilmiştir ve merdivenleri, uzay gemisi merdivenine benzer.Evin yaşam alanı 185 metrekaredir. Üç yatak odası ve iki banyosu vardır.

Volkswagen Beetle Evi
Avusturya Salzburg yakınında Gigi'de yer almaktadır. Markus Voglreiter tarafından tasarlanmıştır. Volkswagen Beetle model arabada esinlenmiştir.
 


POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR