En Romantik 25 Film

Geçmişten günümüze en romantik 25 film..


When Harry Met Sally
Yapım Yılı: 1989 
Süre: 1s 36dk
Oyuncular: Billy Crystal, Meg Ryan

Bir yolculuk esnasında tanışan Harry ve Sally, aynı okulda olduklarını ama hiç karşılaşmadılarını fark ederler. Sohbetleri ikili ilişkiler üzerine olur ve iki cinsin arkadaş olup olamayacağını tartışırlar. New York'a vardıklarında yolları ayrılır, ta ki yıllar sonra tekrar karşılaşana kadar.. 

The Notebook
Yapım Yılı: 2004
Süre: 2s 1dk
Oyuncular: Ryan Gosling, Rachel McAdams

1940 yılında başlayan bu aşk hikayesinde sınıfsal ve ekonomik farklılıklardan dolayı zorlanan iki gencin kavuşması, 2. Dünya Savaşı'nın kızışmasıyla daha da imkansız hale gelmektedir. 

Titanic
Yapım Yılı: 1997
Süre: 3s 15dk
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet

Titanic adlı bu düşler gemisinin yolcuları olan Jack ve Rose'un aşkını konu alan bu film buz dağına çarparak bu aşkın hazin sonunu hazırlıyor.


Pretty Woman
Yapım Yılı: 1990
Süre: 1s 59dk
Oyuncular: Richard Gere, Julia Roberts 

Vivian isimli sosyetik hayat kadını ile bir gece geçiren iş adamı Edward, Vivian ile bir hafta boyunca sevgili gibi yaşayıp sonra yollarını ayırma kararı alırlar. Bu ilginç kararla birlikte hayatlarında büyük duygu değişimleri olacaktır.

Casablanca
Yapım Yılı: 1943
Süre: 1s 42dk
Oyuncular: Humphrey Bogard, Ingrid Bergman

İkinci Dünya Savaşı'nın erken döneminde Kazablanka'da bir gece kulübü işleten dünyaca yıpranan bir özgürlük karşıtı savaşçı olan Rick Blaine'nin Nazilere karşı direnirken bir aşkın ortasında kalma öyküsü.

Eternal Sunshine of The Spotless Mind
Yapım Yılı: 2004
Süre: 1s 48dk
Oyuncular: Jim Carrey, Kate Winslet

Ayrıldıktan sonra Joel ve Clementine hafızalarını sildirir, zamanla yaşanılan güzel anılar ortaya çıkınca Joel'ın hafızasını sildirmekten pişman olur ve müdahale etmeye çalışır. 


Say Anything
Yapım Yılı: 1989
Süre: 1s 40dk
Oyuncular: John Cusack, Ione Skye

Lloyd Dobler, okul birincisi olan Diane Court'a çıkma teklif eder. Diane, Lloyd'un çıkma teklifini kabul eder ama yazın İngiltere'de burslu olarak kazandığı bir üniversiteye gitme planları yapmaktadır. İki genç sık sık görüşmeye başlar.

10 Things I Hate About You
Yapım Yılı: 1999
Süre: 1s 37dk
Oyuncular: Heath Ledger, Julia Stiles

Bianca okulun güzel ve popüler kızıdır ama ablası onun gibi değildir. Bianca'nın yaşamı ablasının çekinik kuralları üzerine şekillenmektedir, ikisi de aynı anda birisiyle çıkmadığı sürece sadece birisinin sevgilisi olamaz. Bianca bu durumu değiştirmek için planlar yapar. 
 

Gone With The Wind
Yapım Yılı: 1939
Süre: 3s 58dk
Oyuncular: Vivien Leigh, Clark Gable

Amerikan sivil savaşı esnasında yaşanan çok kahramanlı bir aşk hikayesine tanık oluyoruz. 


Notting Hill
Yapım Yılı: 1999
Süre: 2s 4dk
Oyuncular: Julia Roberts, Hugh Grant

William Notting Hill'de yaşayan bir kitabevi sahibidir. Bir gün dünyaca ünlü film yıldızı Anna Scott'un dükkanına gelmesiyle tüm hayatı değişir. 

Bridget Jones's Diary
Yapım Yılı: 2001
Süre: 1s 37dk
Oyuncular: Renee Zellweger, Colin Firth, Hugh Grant

Bridget kendisini kendinden zıt karakterde iki erkeğin arasında bulup farklı bir şey keşfedecek ve aşk üçgeninin içine düşecektir.

Dirty Dancing
Yapım Yılı: 1987
Süre: 1s 40dk
Oyuncular: Patrick Swayze, Jennifer Grey

Bir yaz kampında dans öğretmenliği yapan Johnny'e Baby olarak tanınan genç bir kız aşık olur ve Johnny'nin hem sevgilisi hem dans partneri olur. 
 


Amelie
Yapım Yılı: 2001
Süre: 2s 0dk
Oyuncular: Audrey Tautou, Mathieu Kassovitz

Ailesini kaybetmiş olan Amelie kendini başkalarını mutlu etmeye onların hayatlarını düzeltmeye adamıştır. Fakat başkalarının hayatlarını düzeltip onların mutluluğu için çabalayan Amelie, yalnızlığını fark ettiğinde kendi mutluluğu için çabalayacak mı?

500 Days of Summer
Yapım Yılı: 2009
Süre: 1s 37dk
Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt, Zooey Deschanel

Tom, Summer isimli kıza ilk gördüğü anda aşık olur. Fakat Summer, ne aşka ne de ilişkilere inanmamaktadır. Bu sıradışı hikayede birlikte geçirdikleri zamana tanık oluyoruz.

Silver Linings Playbook
Yapım Yılı: 2012
Süre: 1s 52dk
Oyuncular: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro

Eski bir tarih öğretmeni olan Pat Salitano, yaşadığı ciddi bir travma sonrası patlar ve ardından mahkeme kararı ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görüp eski karısını tekrar geri kazanma çabaları içine girer. Fakat bir yemekte aile dostu olan Tiffany ile karşılaştığında hayatında bazı değişiklikler olacaktır. 


Comet
Yapım Yılı: 2014
Süre: 1s 47dk
Oyuncular: Emmy Rossum, Justin Long

Paralel evrende bir ileri bir geri hareket eden Comet, Kimberly ve Dell isimli iki gence 6 sene süren değişik bir aşk hikayesi yaşatır.

A Walk to Remember
Yapım Yılı: 2002
Süre: 1s 52dk
Oyuncular: Shane West, Mandy Moore

Landon yaşadığı çevrede popüler ve gözde bir gençtir. Kendisinin aksine popüler olmayan Tiffany'e, kendisine okulda uygulanan bir ceza sonucu aşık olur. Fakat Tiffany ile ilgili bilmediği acı bir gerçek vardır. 

50 First Dates
Yapım Yılı: 2004
Süre: 1s 39dk
Oyuncular: Adam Sandler, Drew Barrymore

Henry ve Lucy birbirlerinden hoşlanırlar ve aralarında bir ilişki başlamak üzeredir. Ancak Lucy, ertesi gün uyandığında, Henry’i tanımaz ve bu durum genç adamı şok eder. Henry, Lucy'nin hafıza sorunu olduğunu fark eder ve bu durumun kendisine engel olmasına izin vermez.


To All The Boys I Have Loved Before
Yapım Yılı: 2018
Süre: 1s 39dk
Oyuncular: Lana Condor, Noah Centineo

Lara, sevdiği her çocuk için bir mektup yazmıştır. Fakat bir gün Lara’nın gizli aşk mektupları gizemli bir şekilde sahiplerine postalanır. Sevdiği erkekler, Lara’nın kendileri hakkında artık ne düşündüğünü öğrenmiştir. Sonrasında zorlu bir sürece giren Lara'nın hikayesi. 

Blue is the Warmest Color
Yapım Yılı: 2013
Süre: 3s 7dk
Oyuncular: Lea Seydoux, Adele Exarchopoulos

İki kızın aşkının konu alındığı bu filmde Adele cinsel kimliğini keşfetmeye çalışırken Emma ile tanışır. 

The Longest Ride
Yapım Yılı: 2015
Süre: 2s 19dk
Oyuncular: Scott Eastwood, Britt Robertson

Boğa matadoru olan Luke ile kariyerini sanat üzerine kuran Sophie birbirleri ile karşılaşır. Çıktıkları randevudan dönerken kaza yapmış bir arabaya rastlayarak, içinde bulunan Ira'yı kurtarırlar. Daha sonra Ira ve Ruth'un aşk hikayesini dinleyen genç çift kendi aralarında oluşan aşk ilişkisini de yürütmeye çalışırlar.


The Fault in Our Stars
Yapım Yılı: 2014
Süre: 2s 5dk
Oyuncular: Shailene Woodley, Ansel Elgort

Kanser hastası olan Hazel, destek grubunda tanıştığı Augustus ile birlikte zaman geçirmeye başlar. Birbirlerine aşık olan iki genç, hastalıklarından dolayı zorlu süreç geçirir ve üzücü bir son ile karşılaşırlar.

The Vow
Yapım Yılı: 2012
Süre: 1s 44dk
Oyuncular: Rachel McAdams, Channing Tatum

Yeni evli çift bir gün evlerine dönerken araba kazası geçirir. Kaza sonrası hafızasını kaybeden Paige, eşi Leo ile tanıştıkları zamandan sonrasını hatırlamaz, fakat önceden yaşadığı hayatı ve eski nişanlısını hatırlar. Leo kendisini tanıtmak için, birbirlerine olan aşklarını ve evliliklerini kanıtlamak için elinden gelen her şeyi yapar.

The Age of Adaline
Yapım Yılı: 2015
Süre: 1s 53dk
Oyuncular: Blake Lively, Michael Huisman, Harrison Ford

Adaline geçirdiği bir kaza sonucu yaşlanmamakla ödüllendirilir ve uzun seneler boyunca başkalarının dikkatini çekmeden yaşamayı başarır. Ta ki Ellis Jones ile tanışana kadar.


If I Stay
Yapım Yılı: 2014
Süre: 1s 46dk
Oyuncular: Chloe Grace Moretz, Joshua Leonard

Başarılı bir müzisyen olma hayalleri kuran Mia, kariyerine Juilliard Konservatuarı’nda devam etmek ile hayatının aşkı Adam’ın yanında olmak arasında bir karar vermek zorunda kalır. Fakat karar aşamasındayken geçirdiği kaza ile hayat ve ölüm arasındaki çizgiyi belirlemesi gerekecektir.

ÇOK TIKLANANLAR