Erkekler En Çok Nerelerine Estetik Yaptırıyor?

Estetik yaptırmak denildiğinde çoğunluk olarak akla kadınlar gelse de, erkeklerde birçok alanda estetik yaptırıyor. Artık bunlar normal olarak karşılanıyor. Erkeklerin en çok hangi alanda ve nasıl estetik operasyonlar yaptırığına bakalım.


Botoks
Yüz germeyle birlikte belirli bir miktarda etrafa verilen yağdaki kök hücrelerinin aktivasyonu ile cilde canlılık da katan işlem sonrasında iyileşme süreci için, hastanın 1 veya 2 gece hastanede yatması dahil kendine 10 ila 15 gün kadar zaman ayırması gerekiyor.

Saç Ekim
Erkeklerde sıklıkla görülen saç dökülmesine karşı saçın tamamının dökülmesi beklenmeden hastanın kullanıldığı tedavi yöntemlerine ek olarak, vitaminler ve aminoasitlerin enjekte edildiği saç mezoterapisi uygulanabiliyor. Birkaç seans olarak uygulanan bu işlem belirli aralıklarla tekrar ediliyor. İleri derecede dökülmelerde saç ekimi yapılabiliyor.

Burun Estetiği
Burun estetiği : Şu sıralar oldukça ilgi gören bir diğer operasyon burun estetiği. Burnunu beğenmeyen ya da ufak kazalar sonucunda burnunda hasar oluşan herkes soluğu estetikte alıyor.


Liposuction
Yağlanma, dışarıdan bakıldığında büyük bir göbek gibi görünsede asıl yağlanma içi bölgede gerçekleşir.Bu nedenle hem liposuction hem de karın germe operasyonu erkeklerde çok nadir gerek duyulan işlemler arasında yer alıyor.

Meme Küçültme
Meme başının çevresinde hafif bir kese yapılarak gland denilen bölümün tıraşlanmasıyla sorun giderebiliyor. İşlemde aynı zamanda liposuction uygulanıyor ve hasta iki gün içinde tamamen iyileşiyor.

Cilt Yaşlanması
30’lu yaşlardan sonra tembelleşen hücreleri tetikleyerek kollajen sentezinin artırılması ve böylece cilt yaşlanmasının geciktirilmesi mümkün oluyor. Hastanın ihtiyacına göre ise en uygun yöntem seçiliyor. Çeşitli cilt gençleştirici yöntemlerle ciltteki kırışıklıklar yok olabiliyor.


Göz Kapağı Düşüklüğü
Blefarosplati denilen göz kapağı ameliyatı hem göz kapağının üstünde bir düşme olan hastalarda düşen kapağı düzeltmek hem de göz kapağının altında torbalanma sonucu nazolabial denilen hattın düzeltilmesi için uygulanıyor.
 

Alın ve Kaş Ortası
Erkeklerin tercih ettiği bir diğer alan olan kaş ortası.

Kepçe Kulak
Kepçe kulak ameliyatı lokal anesteziyle yapılıyor. İşlemden 15 gün sonra hastanın istediği sonuç meydana geliyor.


Koltuk Altı
Bazı insanların ter bezleri hızlı çalıştığı için deodorant ya da diğer temizlik yöntemleri işe yaramıyor. Bu yüzden de erkeklerin birçoğu çareyi estetikte bulmakta. Bu yöntemle ter bezlerinin ter üretmesini belli bir süreliğine yavaşlatıyorlar. 

ÇOK TIKLANANLAR