Sivilce, Akne ve Kara Leke Oluşumunu Sağlayan ve Bunları Çoğaltan Besinler ve Yiyecekler

Herkesin hayatının belli bir zamanında bu sivilce denen illete yakalanmıştır. Kara veba gibi gelir ve sizi içten dışa yok eder. Sivilceler ile savaşımızı yenmemiz için bu besinlerden uzak durmalıyız.


Asitli İçecekler
Şekerin bağışıklık sistemini güçsüz kıldığını bunun da sivilceye neden olduğunu biliyoruz.  Sivilce oluşumundan ziyade günlük su tüketimimizi de azaltmaktadır.

Acı ve Baharatlar
 Kırmızıbiber, domates ürünleri ve baharatlı yiyecekleri sık tüketmemek gerekmektedir. Doğrudan sivilce oluşumu yapmasada yüzdeki kan akışını arttırdıklarından dolayı yüzde kızarıklık yapıyorlar.

Hazır Gıdalar
Sivilce dendiğinde akıllarda bir numara hazır gıdalar. Tatları muhteşem de olsa maalesef sivilcelerin bir numaralı dostudur. Sivilce oluşumundan ziyade bizlere fazlaca kilo da aldırır. Aman aman sakın ha yaklaşmayın yanına.


Süt ve Süt Ürünleri
Doktorlar sebebini tam olarak bilmemekle beraber sütün içindeki bazı hormonların sebep olabileceği düşünülmektedir.  Süt ve süt ürünlerini azalttıktan sonra cildinizdeki olumlu hareketlenmelerin farkına varacaksınız.

Şekerli Yiyecekler
Çok fazla şeker ve şekerli gıdalar tüketmek glisemik indeksinizi yükseltir. Bu durumda hormonları uyarmakla beraber sivilce oluşumunuda fazlaca arttırır. Sağlıklı bir cilt istiyorsanız şekerden uzak durmalısınız.

İşlenmiş ve Trans Yağlar
İşlenmiş yağlar ve trans yağlar yani katı yağlar sivilce ve akne oluşumunu artıracaktır.


ÇOK TIKLANANLAR