Yabancı Blogger'ların Rakibi En İyi 10 Türk Erkek Blogger

En iyiler listesine girebilmek için belkide yıllarını veren, giyinmeyi bir yaşam tarzı haline getirmiş, bu zevk sahibi 'en iyi' 10 yakışıklının Instagram hesabına mutlaka göz atmalısınız. İşte erkek modasını inceleyen harika Türk blog hesapları:


Anıl Tiryaki - @aniltiryaki
120k ile erkek bloggerlar arasında en çok takipçinin sahibi olan Anıl Tiryaki, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi derslerine digital pazarlama, reklam ve ticaret alanında ders ve tez konusu oldu. Şimdi ekibiyle birlikte erkek stil önerileri, tasarımcılarla röportajlar, güncel ve global moda haberleri, seyahat, yeme - içme önerileri, erkek bakım önerileri gibi geniş bir yelpazede yazılar yazıyor ve kendi oluşturduğu Tiryaki İstanbul markası üzerine çalışıyor.

Onur Erol - @onurollstyle
45,5k takipçisiyle listenin ikinci sırasında yer alan Onur Erol, Nişantaşı'nın göz bebeklerinden Aşşk Cafe'nin halkla ilişkiler uzanlığını yürütürken bir yandan da moda, yaşam ve gezi bloggerlığını oldukça başarılı bir şekilde yürütüyor. 

Görkem Çetiner - @erkekmoda3nokta0
Erkek modasının öncülerinden Görkem Çetiner, 43,9k ile üçüncü sırada yer alıyor. Okan Üniversitesi Satış-Pazarlama yüksek lisans eğitimi alan Görkem, 2013 yılında derslerini tamamlayarak “Aktif sosyal medya kullanımının hazır giyim sektöründe satışa olan etkisi” başlıklı teziyle ilk bilimsel yayınını oluşturdu. Ünlü bir Türk tasarım markasında yönetici pozisyonunda 3,5  yıl çalıştıktan sonra 2016 yılında kendi markası “Main” ve konsept alışveriş sitesi “Main&Trendy”yi kurdu. Şimdi erkek stil önerileri, güncel moda haberleri, erkek bakım önerileri, seyahat gibi geniş bir yelpazede bloğunda yazılar yazıyor ve kurmuş olduğu “Main” markası ve “Mainandtrendy” online alışveriş sitesi üzerine çalışıyor.

Tuna Mert - @modafobik
41,6k takipçisi bulunan Tuna Mert, aslında bir mimar. URA Studio'da çalışan Tuna, 16 yaşında “Neden bu insanlar modadan tırsıyor?” diyerek Modafobik’i açmaya karar veren bir moda tutkunu. Instagram tarzıyla birçok insana ulaşan ve ilham veren bu hesaba göz atarak erkek modasına dair fikir edinebilirsiniz.

Kubilay Sakarya - @kubilaysakarya
37,5k takipçisi bulunan mimari ve modayla ilgilenen Kubilay Sakarya, bir röportajında "Moda bloggerları devamlı alışveriş yapar gibi bir algı var. İnsanlar bizim durmadan bir şeyler aldığımızı ve sonsuz gardıroplarımız olduğunu düşünüyorlar ancak bu çok da doğru bir algı değil. Örneğin ben daima sezondan çok beğendiğim belli başlı parçalar dışında indirim dönemlerinde alışveriş yapmayı daha akıllıca buluyorum. Dolabımı da bu dönemlerde aldıklarımla zenginleştirdiğimi söyleyebilirim. En çok yatırımı aksesuar ve ayakkabılara yapıyorum. Olan parçaları ufak ekleme ve çıkarma ile farklı şekillerde kombinlemeyi de çok seviyorum. Henüz online alışverişle aram çok iyi sayılmaz. Sanırım deneyerek ve dokunarak almak bana daha cazip geliyor." diyerek erkek modasını nasıl yorumladığını anlatmış.

Onur Ufuk Tapan - @niceboys
En sevilen ve ilgi duyulan hesaplardan biri olan niceboys olarak bildiğimiz Onur Ufuk Tapan, 35,3k takipçiye sahip. Vogue dergisine göre, "Londra’da yaşayan Ufuk İstanbul’a aşık. Buraya her geldiğinde otelde kalmak yerine arkadaşlarında kalmayı tercih ediyor. Ufuk’un trend listesinde oyuncaklar ve onlardan ilham almak var. Evdeki oyuncak köşesi onun vazgeçilmezlerinden. Ufuk’un bir başka olmazsa olmazı daima boynunda taşıdığı “charm”ları. Her birinin ayrı bir hikayesi ve uğuru olduğuna inanıyor. İstanbul’un en sevdiği yanı ise boğaz. Her geldiğinde mutlaka tekneyle boğazda bir tekne turu yapmaya çalışıyor."

Can Direkli - @candirekli
Can Direkli’nin paylaşımları birer kısa hikaye gibi akıcılığıyla ve renkliliğiyle insanı kendisine bağlıyor. Aslında daha çok insanın ilham alabileceği bu renkli hesabı 29,1k kişi takip ediyor. Can Direkli de moda dünyasına bloguyla adım atanlardan. Başlarda bir günlük olarak kullandığı blog daha sonra bir moda bloğu haline geldi. Bu blog sayesinde en yakın arkadaşlarıyla tanıştı ve kariyeri şekillendi. Şimdi erkek moda dünyasında onu tanımayan yok denilebilir.

Göze Şener - @gozesener
Göze Şener, 6 sene önce kendi dolabından yola çıkarak His Wardrobe adını verdiği bloğu yazmaya başladı. Kendi bloğum dışında, bir çok markanın sosyal medya hesaplarını da yöneten Göze, 24,3k takipçisiyle listenin sekizinci sırasında yer alıyor. Renkli fotoğrafları ve tarz görünümleriyle erkek modasının öncülerinden biri olan Göze'nin Instagram hesabına göz atmak isteyebilirsiniz.

Koray Caner - @koraycaner
ODTÜ’de Endüstri Mühendisliği okuması onu stil ve tarz sahibi yapmaktan alıkoymayan Koray Caner, şuan Vatan Gazetesi’nde yazıyor.  Instagram hesabında hayatını ve tarzını takipçileriyle paylaşan Koray, farklı parçaları bir araya getirerek dikkat çeken kombinler yaratıyor. Koray'ın Instagram'da 23,3k takipçisi bulunuyor.

Gökhan Kutluer - @gokhankutluer
Son olarak, modayla sporu birleştirdiği bloğunda farklı bir hava yakalayan Gökhan Kutluer'i, 22,8k ile en iyi 10. erkek blogger olarak seçtik. Bisikletli bir hayatı yaşam tarzı edinen Gökhan Kutluer, Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset bölümü mezunu. Şu anda ise hem kültürel hem de sportif anlamda bisikletli yaşamla ilgili paylaşımlarda bulunuyor. Bisikletin üzerinde de şık olunabileceğini, güzel görünülebileceğini vurgulayan Cycle-Chic isimli moda akımının da sıkı bir takipçisi. Aynı zamanda bir kitap yazan ve Outdoor Fitness dergisinde yazarlık yapan Gökhan Kutluer, erasmus zamanlarından kalan İtalya tutkusuyla çalışmalarına orada devam etme kararı aldı. Bisikletin üzerinde de şık olunabileceğini ve bisikletin bir yaşam tarzı olduğunu herkese göstermeye çalışıyor. Ayrıca kitabı Bulut Fabrikası'nı da okuyarak Gökhan Kutluer'i daha yakından tanıyabilirsiniz.


POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR