Yakın Tarih Türk Futbolunun Yeri Dolmayan 10 İsmi

Son yıllarda en fanatik futbol severleri, en milliyetçi adamları bile spordan soğutan olaylar yaşansa da kişiler var olsa da yakın geçmişin yeri dolmayan 10 Türk futbolcusunu hatırlamaya ne dersiniz?


Sergen Yalçın
Türkiye'de dört büyüklerin formalarını da giyerek ter döken ve bir ilke imza atan Sergen Yalçın, tüm futbol camiası tarafından ülkenin en yetenekli futbolcusu olarak kabul ediliyor. 

Her yetenekli genç Türk futbolcusu gibi Sergen'de bu üstün yeteneğini gece hayatına, magazine ve lüks arabalara kaydırarak aslında olması gereken noktada bitirmeden emekli olmuştur. Zaman zaman oyun içerisinde agresif tavırlar sergilesede hatırlanacağı üzere genelde agresifliği magazin dünyasından gazetecilere karşı olurdu.

Gerçek şu ki hala Sergen Yalçın kadar yetenekli bir futbolcu gelmedi. Peki gelir mi, gelirse o da olması gereken yerde olmadan gider mi bilinmez..  

Ümit Karan
Hırçın yapısı ile tartışmalarda sıkça gördüğümüz Ümit Karan'ın rövaşatalarının yerini henüz dolduran biri gelmedi. Yakın gelecekte de pek gelecek gibi görünmüyor. 

Roma - Galatasaray maçındaki iki ülke arasında kriz yaratacak kavganın başrollerinden biri olan Karan bu anlamda da yeri dolmayan futbolcularımızdan..

Hasan Şaş
Agresif demeyelim biz ona hırs diyelim.. Öyle ki, attığı gol sonrası yanına yaklaşmakta takım arkadaşları tereddüt ederdi.

Sinirli yapısına zaman zaman yenik düşsede yeteneği ve işine saygısı sayesinde o çizgiyi kurayan nadir futbolcularımızdandı. 2002 Dünya Kupası'nda tüm dünyayı peşinden koşturmuş, transfer görüşmeleri yapmış ancak Galatasaray'da kalmayı tercih ederek hayatının dönüm noktalarından birini yaşamıştı.


İlhan Mansız
Yakışıklılık var yetenek var.  E daha ne olsun? Bu iki özelliği pek bulamıyoruz Türk futbolunda sanırım. İlhan Mansız kimileri için yakışıklılık konusunda yeri doldurulmayanlardan olsada yeteneği ile hala aranılanlardan.

2002 Dünya Kupası'nda Güney Kore ile aramızda duygusal bağlar kurma konusunda sanırız yeri dolmayacak.

Ümit Davala
Yeşil sahalardan konser salonlarına verdiğimiz Ümit Davala denilince akıllara saçları ve rap müziği gelsede, alanında en yetenekli futbolcularımızdandı.

Aslında oldukça hırçın olan ancak penaltı atarken bu kadar sakin kalması hala çözülemeyen sorulardan..

Rüştü Reçber
Yabancılara muhtaç olduğumuz kaleci konusunda bir ilke imza atarak adını efsanelere yazdıran Rüştü Reçber, alanında gelmiş geçmiş en yetenekli isim diyebiliriz. Yeri sanırızı ki uzun zaman dolacak gibi görünmüyor.  

Kişiliğiylede her renk taraftarın saygı duyduğu ismi özlüyoruz.


Mehmet Özdilek
Hiç kırmızı kart görmeyerek takdir kazanan Şifo Mehmet, bir neslin örnek alarak büyüdüğü bir efsanesiydi. Yeteneği efendi kişiliğinin gerisinde kalmış gibi görünsede Türk futbolunun unutulmazlarından.

Kimsenin mükemmel olmadığını 2005 yılında İsviçre ile oynadığımız milli maçtaki olaylarda rakip takım oyuncusuna sinsi bir tekme atarak gözler önüne sermiş, belkide ondan hiç beklemediğimiz için büyük tepkiler almıştı.  

Bülent Korkmaz
Sanırız kaptanlık kelimesini şu ana kadar daha hak eden bir isim gelmedi. Tabi ki sadece, çıkık omuzla oynadığı UEFA finalini kıstas almıyoruz. 

Uzatmadan stoper mevkiinde hala yeri doldurulmayan efsane kaptanlarımızdan..

Tugay Kerimoğlu
Hiç kuşkusuz ki, tam bir profesyoneldi.. İngilitere'ye transfer olduktan sonra şimdiki bazı topçularımız gibi değil de sadece futbolu ile gündeme gelen Kerimoğlu,  kişiliğiyle de yeri dolmayan Türk futbolunun unutulmaz isimlerinden biri.


ÇOK TIKLANANLAR